Фото автора.
Фото автора.

 

Із енергійною і привітною малинчанкою Ларисою Волинець, колишнім менеджером зі зв’язків із громадськістю та пресою ПрАТ «Малинська паперова фабрика — ВАЙДМАНН», ми знайомі давно. Про таких жінок говорять: у неї все кипить у руках.

А нещодавно Лариса Волинець розповіла у «Фейсбуці» про своє нове захоплення — вона виготовляє м’які іграшки. За словами жінки, це заняття приносить справжню радість, бо ж ніби повертає її в дитинство — безтурботне і сповнене добротою. Розповідь жінки мене неабияк зацікавила, тож вирішила поговорити з нею про це детальніше.

За словами Лариси, її знайомство з м’якою іграшкою відбулося цілком випадково. Якось перед черговими новорічними святами вона шукала своїм рідним подарунки. І мимоволі зупинила погляд на чарівних і водночас загадкових іграшках — гномах, ельфах, ангелах та інших. От і прийшла ідея спробувати зробити щось подібне своїми руками. Та оскільки раніше вона цим ніколи не займалася, то почала багато читати, вчитися, переглядаючи велику кількість майстер-класів та уроків за допомогою онлайн-ресурсів. З часом, «набивши руку», ідеї для своїх робіт почала черпати з різних джерел.

— Скажу відверто: не все виходило відразу, але мої колежанки по захопленню завжди мене підтримували, підбадьорювали, надихали й вірили в те, що я все ж зможу осилити цю копітку справу, — каже жінка. — Неабияку підтримку тоді й зараз відчуваю й від моєї родини — двох синів, чоловіка, брата з сім’єю та мами.

— Отож мій щоденний графік став таким: удень, як завжди, з головою занурююсь в основну робота, яку дуже люблю й віддаюся їй сповна, а пізніми вечорами присвячую себе улюбленій справі для душі — виготовляю ляльки, — каже Лариса.

Жінка із задоволенням розповідає про сам процес виготовлення іграшок. Спершу обмірковує дизайн ляльки, кольорову гаму її одягу, тип. Матеріал замовляє в Інтернет-магазинах. А тоді вже береться до роботи.

Процес виготовлення іграшки — досить непростий, потребує неабияких уваги, точності, креативності. В середньому на виготовлення однієї ляльки, яких вона називає «своїми дітками», йде від чотирьох днів до тижня.

Нині колекція Лариси Волинець нараховує більше 30 іграшок. Кожна з них — маленький шедевр. Щоб добитися такої філігранності, жінка освоїла багато різних технік, виготовляючи всі елементи — від взуття до декору — власноруч. При цьому, каже, в кожен виріб вона намагається вкладати максимум позитивної енергії й доброти. Бо ж, переконана, тільки лялька, виготовлена з любов’ю, здатна радувати людей.

— Коли сідаю за швейну машинку, де й втома дівається, — ділиться Лариса. — Ніби друге дихання відкривається. А на думку приходять слова поетеси Ліни Костенко: «Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там..!».

Погода

Веселим олівцем

Кар19112021

— Пане, а де продають квитки в Україну, про яку ви тут розповідали?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати15092017

«Пасися, овечко, поки тротуар не поремонтували»...

Фото Оксани ЛУК’ЯНЕНКО. м. Житомир.

Лінки