Торік почесне звання «Народний художник України» було присвоєне директору Овруцької малої академії народних мистецтв та ремесел Миколі Климовичу. Митця, котрий власноруч зі своїми учнями виготовляє унікальні картини із соломки, знають не лише в Україні.

Свого часу Микола Климович власне захоплення перетворив на справу всього життя. Його картини з художньо обробленої соломки виставлялися у найкращих виставкових залах світу.

Микола Іванович передає знання та досвід своїм учням. Нині у Малій академії народних мистецтв та ремесел різьблення на дереві, розпису на склі та художнього оброблення соломки навчаються понад 100 дітей.

Шанувальники творчості народного художника приїздять до Овруча, щоб на власні очі побачити унікальні витвори мистецтва. Для них Микола Іванович і його помічники проводять екскурсію в інтерактивному музеї «Овруцька соломка», що був відкритий до 25-річчя позашкільного навчального закладу.

Директор музею доклав сил, щоб у музеї були якомога ширше представлені не лише його роботи, виконані за особливою унікальною авторською технікою, а й твори учнів.