Заступник начальника САД у Житомирської області Іван Прокопів.
Заступник начальника САД у Житомирської області Іван Прокопів.

Про минулорічні підсумки «Великого будівництва» на дорогах державного значення розповідає заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг у Житомирської області Іван Прокопів.

— Іване Ільковичу, за які дороги зараз відповідає ваша служба?

— Служба автомобільних доріг у Житомирській області є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення. Це — основна мережа доріг в області: дороги міжнародного, національного, регіонального та територіального значення й штучні споруди на них.

— Які були плани на будівельний сезон і чи вдалося їх повністю реалізувати?

— На початку 2021 року Служба автомобільних доріг у Житомирській області ставила амбітний план — 100 кілометрів відновлених доріг в області. І нам, під керівництвом Укравтодору вдалося досягти поставленої мети, незважаючи на труднощі, що виникали в процесі реалізації.

— Де проходили ремонти?

— Служба автомобільних доріг продовжує працювати за маршрутним принципом. Відновлюємо автомобільну дорогу М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський, що з’єднує північ та південь області. Тут проводяться роботи з реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів.

На під’їзді до міста Бердичева споруджується транспортна розв’язка у двох рівнях. Ця дорога стане частиною нового маршруту Київ — Кишинів.

Для того, щоб повністю завершити відновлення ділянки автомобільної дороги Н-03 Житомир — Чернівці, допрацьовуємо, так би мовити, завершальний етап: від міста Чуднова до межі з Хмельницькою областю.

Не забуваємо й про автошляхи територіального значення: нині тривають роботи на двох ділянках автомобільної дороги Т-06-11 Ставище — Брусилів — Попільня.

Отож за підсумками будівельного сезону 2021 року маємо близько 100 кілометрів відремонтованих доріг державного значення з верхнім шаром дорожнього покриття. Добротними дорогами з’єднали більше 40 населених пунктів.

Також уведено в експлуатацію капітально відремонтований міст через річку Норинь у місті Овручі, на автомобільній дорозі М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський.
На завершальній стадії знаходяться роботи з капітального ремонту мосту через річку Случ поблизу міста Новограда-Волинського та на автомобільній дорозі Р-49 Васьковичі — Шепетівка.
— А якщо заглибитись у деякі деталі?
— Давайте розпочнемо з автомобільної дороги міжнародного значення М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський. Починаючи від села Рудні і до селища міського типу Черняхова вже повністю замінено дорожній одяг. Відновлено 61,4 кілометра автомобільної дороги з посиленням основи дорожнього покриття та влаштуванням двох шарів асфальтобетону.

Ще кілька місяців тому цей відрізок дороги був справжнім випробуванням для водіїв. Сьогодні ж нормально можна проїхати від Овруча і Коростеня до Житомира. Роботи ще триватимуть, буде продовжено відновлення дороги М-21 до кордону з Республікою Білорусь.

Не припиняються роботи з будівництва транспортної розв’язки (на під’їзді до міста Бердичева) на автомобільній дорозі М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський. Виконано 85% від усіх запланованих робіт на об’єкті. Варто зазначити, що ця розв’язка буде у двох рівнях, сприятиме розвантаженню напрямку та підвищенню безпеки дорожнього руху. Роботи стартували у грудні 2020 року та будуть завершені влітку 2022-го у зв’язку з тим, що влаштування піщаного насипу та його ущільнення для створення «з нуля» лівого віднесеного повороту потребують дещо більше часу. Транспортна розв’язка включатиме в себе шляхопровід, чотири з’їзди та два лівосторонні віднесені повороти. Її загальна протяжність становить 4,6 кілометра.

Активно ведуться ремонтні роботи на автомобільній дорозі Н-03 Житомир — Чернівці від села Красносілки до межі з Хмельницькою областю. З верхнім шаром дорожнього покриття відновлено більше 30 кілометрів.

Одним з ключових на автомобільній дорозі Н-03 Житомир — Чернівці є будівництво шляхопроводу через залізницю поблизу Чуднова. У 2021 році не вдалось завершити роботи з влаштування шляхопроводу з об’єктивних причин. На об’єкті встановлені балки, проведені армувальні роботи та роботи із заливання монолітної плити. Зараз активно ведеться облаштування насипу земляного полотна на підходах до шляхопроводу, що дасть можливість завершити роботи у цьому році.
Як уже зазначалося, не забуваємо і про територіальні дороги. Зараз тривають роботи з поточного середнього ремонту двох ділянок автомобільної дороги Т-06-11 Ставище — Брусилів — Попільня. Ділянка, що в селі Квітневому Корнинської ОТГ, раніше була в жахливому стані. Сьогодні ж 4 кілометри дороги відремонтовані повністю, плануємо відновити ще 19 кілометрів незабаром.

— Раніше йшлося також про сучасне освітлення доріг. Що вже зроблено?

— При відновленні автошляхів значну увагу приділяємо облаштуванню зовнішнього освітлення. У 2021 році розпочато роботи відразу на двох автомобільних дорогах: М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський на ділянках між Піщанкою та Оліївкою і від Житомира до Реї, Н-03 Житомир — Чернівці від Житомира до Чуднова. Роботи тривають.
Встановлено більше 500 опор зовнішнього освітлення, прокладено кілометри кабельних ліній. Планується завершення робіт у цьому році. Влаштування освітлення суттєво підвищує безпеку дорожнього руху у вечірній та нічний час.

— Що скажете про збереження відремонтованих доріг?

— Міністерством інфраструктури та Агентством автомобільних доріг України дуже багато зусиль та часу приділяється відновленню доріг, тому контроль за збереженням цілісності дорожнього покриття є надважливим для Служби автомобільних доріг у Житомирській області.

Варто нагадати, що ми ще у 2020 році облаштували два комплекси для моніторингу за станом доріг та умовами руху — системи «зважування в русі» WIM.

У 2021 році було встановлено ще два таких комплекси: на автомобільній дорозі М-06 Київ — Чоп, поблизу с. Березини та на автомобільній дорозі М-21 Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський, біля с. Андріївки. Система «зважування в русі» WIM дозволяє запобігати руйнуванню доріг та контролювати перевантаження великогабаритних транспортних засобів.
Крім цього, САД в області приділяє важливу увагу експлуатаційному утриманню автомобільних доріг з метою вчасного реагування на несприятливі погодні умови та утримання доріг у належному експлуатаційному стані.

— Які плани на 2022 рік?

— Служба автомобільних доріг має амбітні плани щодо відновлення доріг, що знаходяться на нашому балансі. Насамперед, плануємо завершити роботи, що були розпочаті у 2021 році. Мова йде про основні напрямки — це дороги Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський та Житомир — Чернівці.
Сьогодні на завершальній стадії знаходиться коригування проекту реконструкції автомобільної дроги М-06 Київ — Чоп (на м. Будапешт через мм. Львів, Мукачеве і Ужгород) на ділянці км 129,6 — км 151,73, (так званий Північний обхід міста Житомира). Найближчим часом Службою автомобільних доріг буде проведено процедуру закупівлі для визначення підрядника.

Тривають закупівлі з поточного середнього ремонту територіальних доріг за принципом «проектуй — будуй». Це п’ять доріг загальною протяжність близько 130 кілометрів.

Оголошено тендер на ремонт автомобільної дороги Н-02/М-06/ Кременець — Біла Церква — Ржищів — Канів — Софіївка, від межі з Хмельницькою областю до Вінницької області.

Ясна річ, що реалізація планів залежить від фінансування. Служба автомобільних доріг за підтримки Укравтодору та завдяки державній програмі «Велике будівництво» докладає максимум зусиль для доведення автомобільних доріг державного значення області до належного експлуатаційного стану, забезпечення безпеки дорожнього руху та розвитку мережі доріг.

Для працівників Служби автомобільних доріг у Житомирській області також дуже важливі підтримка та думка громадськості.

Веселим олівцем

Фотоетюд

Літні забави.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки