Начальник виробничого відділу Олег Бойко.
Начальник виробничого відділу Олег Бойко.

 

Власна переробка — один із важливих факторів економічної стабільності більшості лісогосподарських підприємств області. Маючи свої потужності обробки деревини, держлісгоспи (а значить — і держава) як правило отримують стабільні валютні надходження, збільшують кількість робочих місць, розвивають високотехнологічні напрямки виробництва і мають чіткі перспективи. Це добре зрозуміли в Овруцькому держлісгоспі.

— За два останніх роки ми відчутно наростили обсяги деревообробки, — розповідає начальник виробничого відділу ДП «Овруцьке лісове господарство» Олег Бойко. — Для цього ми закупили нове обладнання, встановили сучасні деревообробні верстати, із них 5 — стрічкопильних. Обсяги переробленої деревини збільшили у декілька разів і на сьогоднішній день переробляємо до 2,5 тисячі кубометрів деревини в місяць. А раніше переробляли всього 500-700 кубометрів. За перше півріччя цього року вже реалізували обробленої продукції на експорт на суму 19 мільйонів гривень та ще заробили на внутрішньому ринку близько 6 мільйонів.

— А скільки ви переробляєте власної лісосировини, заготовленої безпосередньо в угіддях лісгоспу? — уточнюю в Олега Петровича.

— Трохи більше 10% від загального обсягу. Це поки що — невеликий показник, але ми плануємо невдовзі переробляти третину заготовленої у себе деревини.

— А на скільки дорожче продаєте оброблену деревину, ніж «кругляк»?

— Щонайменше у два рази. Все залежить від класу продукції та від «глибини» переробки. До речі, зараз ми здебільшого переробляємо низькосортну деревину, ту, яку пошкодили торік пожежі й частково — шкідники Це, простіше кажучи, сухостійна деревина низьких категорій. При високоякісній обробці значно збільшується її вартість. Нам треба швидко переробити цей сухостій, щоб він не зіпсувався.

— Переробка для вас — перспективна сфера?\

— Так. Але ринок диктує свої правила, ми змушені під них підлаштовуватися, — підсумовує сказане Олег Бойко.

Директор ДП «Овруцьке лісове господарство» Володимир Антонюк зазначає, що рентабельність продукції переробки по лісгоспу за перше півріччя цього року становить 3,9%, а середня реалізаційна ціна кубометра пиломатеріалів сягнула 3000 гривень, що майже втричі більше, ніж вартість круглого лісу. Отож власна деревообробка відчутно доходи множить.

Погода

Веселим олівцем

Фотоетюд

Фотоетюд26022021

Сніг на зеленому листі.

Фото Сергія ЛИПКА.

Лінки