Півроку тому державне підприємство «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» отримало новинку сучасної лісозаготівельної техніки — багатофункціональний комбайн «Амкодор 2551», — повідомляє прес-служба обласного лісового відомства.

Поки що єдиний в області сучасний лісозаготівельний модуль придбано за кошти Державного бюджету, виділені за ініціативою голови Житомирської ОДА та Держлісагентства України постраждалим від пожеж держлісгоспам Житомирщини.

Відтак на зміну традиційній ручній роботі прийшла сучасна потужна техніка, котра забезпечує повну механізацію лісозаготівельних робіт. Ця багатоопераційна машина виконує цілий комплекс лісосічних операцій: звалювання дерев, обрізування сучків, розкряжування та пакетування сортиментів на лісосіці — при проведені як суцільних рубань так і при вибіркових рубаннях догляду. Харвестерна головка, що ідеально підходить для заготівлі хвойної деревини, дає можливість машині спилювати дерева діаметром до 670 мм.

«Амкодор» має досить гарні характеристики зі швидкості розробки лісосіки та якості заготовлених сортиментів, що дуже актуально для подолання масштабних пошкоджень великих площ лісу, — запевняє начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. — Можна сказати, що він вп’ятеро ефективніший за лісозаготівельні бригади і, що особливо важливо, — практично виключає виробничий травматизм на цих роботах».

Упродовж січня-червня харвестером вже заготовлено 16145 кубічних метрів деревини. Середньомісячний об’єм заготівлі деревини — сягає 2500-2700 кубометрів.
За 11-годинний робочий день машина звалює та розкряжовує від 60 до 160 кубічних метрів деревини (в залежності від об’єму хлиста), в той час, як комплексна бригада за зміну заготовляє 35-50 кубічних метрів деревини.

До того ж, вартість заготівлі деревини з трелюванням харвестером становить близько 90 грн./куб. м, а це майже на 50% дешевше, ніж аби цю ж роботу виконували лісозаготівельні бригади.

Обслуговує агрегат оператор, який пройшов спеціальне навчання. Кабіна машини оснащена бортовим комп’ютером, який відображає на моніторі усі технологічні процеси та веде облік заготовленої деревини. Вона досить комфортна та надійно захищена від можливих пошкоджень.

 

Фотоетюд

Лінки