Усі працівники транспортної бригади ТОВ «Хортиця — Агро» мають «золоті» руки. На знімку — головний інженер Василь Шершень (ліворуч) і комбайнер Степан Здреник.
Усі працівники транспортної бригади ТОВ «Хортиця — Агро» мають «золоті» руки. На знімку — головний інженер Василь Шершень (ліворуч) і комбайнер Степан Здреник.

 

Про ТОВ «Хортиця — Агро», що на території Попільнянської громади, добре знають на Житомирщині. Підприємство утворилося на початку 2000-их років на території села Миролюбівки, а вже невдовзі господарську діяльність почало вести і на території орендованих земель поблизу Корнина. Згодом керівництво підприємства вирішило взяти в оренду землі ще й на території села Яроповичів Андрушівської громади.

«Займаємося вирощуванням сільськогосподарських культур, зокрема, кукурудзи, сої, пшениці, соняшника тощо, — розповіла агроном ТОВ «Хортиця — Агро» Ніна Самко. — Звичайно, дотримуємося сівозміни. Якщо торік посіяли багато озимих, то у нинішньому році їх у структурі поля — 11%, кукурудзи — близько 48%, технічних культур — понад 40%. Маємо й насіннєві ділянки. Яка врожайність? Якщо говорити про ті ж озимі зернові, то у минулому році отримали до 48 центнерів із гектара».

Чи варто говорити, наскільки важливо, коли в сільській місцевості є діюче підприємство, а отже — й робочі місця? А якщо це ще й потужне підприємство — то й поготів!

«На нашому підприємстві працюють близько 150 чоловік, — каже заступник директора сільгосппідприємства з економічних питань Галина Кіндерес. — На роботу з’їжджаються не лише місцеві жителі, а й з інших населених пунктів. До речі, таких робітників або підвозять нашим транспортом, або відшкодовують їм витрати за проїзд власними авто».

Щоправда, доїжджати до Миролюбівки з Попільні доводиться розбитою дорогою. Це ми відчули на собі, коли змушені були добряче потруситися бездоріжжям, щойно з’їхавши з траси, що веде до Житомира. Під час розмови з Галиною Іванівною теж почули нарікання на це. «Благоустроєм дороги зазвичай займається сільгосппідприємство, — розповіли нам. — Усі місцеві дороги з твердим покриттям були зроблені ще в радянські часи завдяки колгоспу, але ж їх уже давно потрібно ремонтувати».

Нерідко саме підприємство засипає ями щебенем, грейдерує дорогу, чистить від снігу. Окрім цього, бере участь у соціальному житті села, зокрема здійснює «батьківську» доплату за харчування у дитсадку, допомагає з ремонтом приміщень, не забуває й про новорічні подарунки. Підтримує місцеві школи, наприклад, із тим же ремонтом, закупівлею меблів тощо. «Допомагаємо за можливості, коли звертаються до нас, — пояснюють на підприємстві. — А як інакше? Тут орендуємо землі, тут живуть наші працівники та їхні сім’ї». Турбуються й про відпочинок та оздоровлення своїх робітників, зокрема вже другий рік поспіль практично повністю оплатили відпочинок охочих у Трускавці. Підприємство справно сплачує податки, вносить орендну плату за паї.

Вже вирушаючи з Миролюбівки, заїхали до транспортного парку сільгосппідприємства — і він вражає: комбайни, трактори, обприскувачі та всілякі інші «кейси». «Практично повністю забезпечені необхідною технікою, — зазначила Галина Іванівна. — Майже всі польові роботи проводимо самі». Не дивно, що й працівників у транспортному парку — до 50 осіб. Як наголосив головний інженер Василь Шершень, усі — механізатори, комбайнери, водії, слюсарі — люди вмілі й досвідчені. Багато хто з них працюють тут понад десятиліття, та й сам головний інженер трудиться тут уже 16-ий рік.

Фото автора.

Веселим олівцем

Фотоетюд

Літні забави.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки