Фото автора.
Директор ДП «Олевський лісгосп АПК» Сергій Вовк. 
Фото автора.

 

Запитуючи дорогу до адмінбудівлі ДП «Олевський лісгосп АПК», від кількох олевчан чули: «...а потім побачите дуже гарний паркан — його неможливо обминути». І це виявилося правдою. Та й саму територію не впізнати, хоча кілька років тому вже бувала тут. Альтанка, викладені плиткою доріжки, алейки з декоративними деревами, рівненькі газони, лави, ставок із місточком — усе дуже затишно і гарно.

«Це наш керівник потурбувався про благоустрій», — пояснили нам. «Є з кого брати приклад», — вже у бесіді зазначив директор підприємства Сергій Вовк. Приміром, із генерального директора ЖОКАП «Житомироблагроліс» Ігоря Рибинського. Адже на підприємстві є всі умови для створення нових робочих місць, забезпечення працівників достойною зарплатою і мотивації колег до виконання роботи на високому рівні. Та й податки лісгоспи АПК сплачують чималі та своєчасно.

Більшість підприємств переживають непрості часи через пандемію, а в Олевському лісгоспі АПК вдалося не лише зберегти колектив, а й навіть створити нові робочі місця. Якщо рік — другий тому тут працювали 120 осіб, то нині колектив зріс до 152-ох за рахунок розширення штату лісової охорони. Торік працівники лісгоспу в середньому отримували по 12,7 тис. грн., в 2021 році, прогнозується, їхня зарплата зросте ще на кількасот гривень. Є й така мотивація для сумлінної роботи — чималі премії.

Сьогодні лісівники не хочуть згадувати ту ситуацію, яка була на ринку лісової продукції кілька років тому, коли й ціни впали, й залишків продукції утворилося чимало, бо її неможливо було реалізувати. Тоді боляче було дивитися, як у лісі пропадають сотні кубометрів дров. Адже якщо дубові ще можуть пролежати 3 — 5 років, то березові вже за рік трухлявіють. Нині ж ситуація поліпшилася, особливо після того, як дозволили експорт тих же дров — ціни на цей товар відразу зросли. Хоча на внутрішньому ринку й раніше був попит на лісову продукцію, проте, припускають лісівники, ціни «штучно» занижувалися великими лісопереробними холдингами. Звісно ж, для населення таке зростання цін — не в радість. Наприклад, якщо раніше дрова в середньому коштували 220 гривень за кубометр, то нині їхня вартість зросла приблизно до 300 гривень. При цьому попит зріс: торік населення «виписало» в Олевському лісгоспі АПК близько 3 тисяч кубометрів дров.

Загалом на території лісгоспу переважають мішані насадження. Перевагу надають дубовим, площі яких значно збільшилися за останні роки. Є й сосна звичайна, зрідка саджають березу. Усім посадковим матеріалом підприємство забезпечене — саджанці вирощують у лісництвах.

У лісгоспі поділилися з нами й кількома планами на майбутнє. Серед них — переїзд у нове адмінприміщення. Реконструкцію його намічають завершити вже в наступному році.

— А для кого ж таку красу створюєте в нинішньому приміщенні та довкола нього? — запитую.

— Тут розміститься одне з лісництв, яке нині ділить приміщення з іншим, — пояснює керівник. — Мова йде про Корощинське і Кишинське. До речі, проводиться ремонт будівель двох інших лісництв — Копищанського і Сущанського. У нас — великий колектив, і хочеться забезпечити комфортні умови праці для кожного, адже робота в лісі — важка і відповідальна.

А про специфіку роботи в лісовому господарстві Сергій Вовк добре знає, адже пропрацював на багатьох посадах. Розпочинав у 2009 році в Радомишльському держлісгоспі, де, зокрема, був майстром лісу. Пізніше — майстром головного користування у Малинському лісгоспі АПК. Із грудня 2019 року — в Олевському лісгоспі АПК. Загалом у сфері лісового господарства — близько 12 років. Віднедавна Сергій Анатолійович став й депутатом Олевської міської ради. Він добре розуміє, що від стабільної роботи лісгоспу АПК значною мірою залежить розвиток усієї громади.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар19112021

— Пане, а де продають квитки в Україну, про яку ви тут розповідали?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Фотоетюд

Фото02042021

Перші прикраси весни.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки