Максим Федоренко з Житомира став головним представником від дитячого футболу України на міжнародному турнірі «Футбол заради дружби». Як повідомили у прес-службі дитячої футбольної програми «Футбол заради дружби», 12-річний житомирянин змагатиметься у футбольній майстерності з однолітками з 23-ох країн. Загалом цьогоріч у цих змаганнях беруть участь юні спортсмени віком 12 — 14 років із 211 країн світу.

«Максим уже два роки займається у житомирському футбольному клубі «Фенікс-Атлет», — розповів тато юного спортсмена Валентин Федоренко. — Він дуже захоплюється спортом, прагне стати відомим і успішним футболістом. Тому участь у міжнародних змаганнях — це його крок до досягнення мети».

«Футбол заради дружби» існує вісім років, проте через пандемію змагання другий рік поспіль проходять в онлайн-режимі. В УЄФА, яка підтримує проведення такої першості, сподіваються, що онлайн-формат — тимчасове явище.

Після жеребкування Максим Федоренко потрапив до команди «Saker falcon» — «Балабан» (це — рідкісний вид великих соколів). У цій же команді — юні футболісти з Мавританії, Саудівської Аравії, Сомалі, Того й Туреччини, а наставник команди — з ОАЕ.

Команда Максима Федоренка змагатиметься за вихід із групи В з командами, до складів яких увійшли однолітки з Пакистану, Туркменістану, Індії, Узбекистану, Шрі-Ланки, США, Кайманових островів, Еквадору, Сальвадору, Ямайки, Перу, Боснії та Герцеговини, Бурунді, Північної Македонії, Італії, Словенії, Румунії.

«Представляючи різні країни і культури, юні футболісти об’єднуються у змішані збірні та своїм прикладом показують, що національність, стать чи фізичні можливості не є перешкодами для гри в одній команді», — наголосили в оргкомітеті програми «Футбол заради дружби».

Фінальні змагання у рамках програми розпочалися у травні.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар19112021

— Пане, а де продають квитки в Україну, про яку ви тут розповідали?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки