Схоже на те, що спортивне життя Житомирщини та України повертається у звичне русло. Підтвердженням цьому став чемпіонат області з боксу, що відбувся наприкінці лютого. Спортивні змагання, присвячені 100-річчю житомирського боксу, зібрали рекордну кількість учасників за всю історію проведення першостей і чемпіонатів Житомирщини.

219 боксерів із шести міських та трьох селищних територіальних громад змагалися за головний спортивний трофей у житомирському спорткомплексі «Вікторія». 85 учасників представляли Житомирську міську територіальну громаду (54 із них — вихованці КДЮСШ «Колос»), Новоград-Волинську — 36, Бердичівську — 24, Малинську — 22 боксери.

Серед цьогорічних переможців і призерів змагань є представники Любара, Малина, Коростеня, Коростишева, Хорошева, Чоповичів, Новограда-Волинського, Бердичева та Житомира. Найбільше чемпіонських медалей здобули вихованці КДЮСШ «Колос». Тренер-викладач школи Сергій Дворнін виховав 11 чемпіонів області, 4 срібних та 2 бронзових призерів. 10 вихованців тренера-викладача цієї ж школи Дмитра Пашкова стали володарями золотих медалей, один — срібної. По дві золоті нагороди здобули боксери, яких тренують Віталій Мельник та Петро Комаренко.

Загалом у боксерів КДЮСШ «Колос» — 26 золотих, 14 срібних та 10 бронзових медалей. Особливо ж добре виступили вихованки найстарішого тренера Леоніда Щипця. Серед них — 5 чемпіонів та 17 призерів змагань.

Порадували своїм технічним арсеналом вихованці тренера-викладача Леоніда Плісака із Новоград-Волинської ДЮСШ, який підготував 9 чемпіонів змагань.
Нижче своїх можливостей виступила на чемпіонаті збірна бердичівської міської територіальної громади, боксери якої посіли лише 5 перших місць.

Все більшої популярності набуває жіночий бокс. 21 спортсменка взяли участь у цьогорічних змаганнях. Набравши 2050 очок, загальнокомандну перемогу здобули боксери Житомирської міської територіальної громади.

Друге місце посіли новоград-волинці (814 очок), третє — бердичівляни (468 очок).

Незважаючи на майже бездоганне суддівство (головний суддя, суддя національної категорії Володимир Кальманович), у деяких поєдинках суддівство з боку молодих суддів було необ’єктивним. Саме таке некваліфіковане суддівство завдає непоправної психологічної травми юним боксерам і, як наслідок, у багатьох випадках вони ніколи не повертаються у ринг. Тому керівникам обласної федерації боксу треба більше уваги приділити підготовці суддівського корпусу, а не пускати цей напрямок роботи на самоплив. Це стосується також й інших видів спорту.

Ще, на мою думку, організатори змагань поступили необачно, розпочавши після декількох поєдинків першого дня змагань вручати нагороди боксерам «За кращу техніку». Серед уболівальників це викликало негативну реакцію, адже такі призи вручають після завершення останнього поєдинку.

Тим часом, найкращим боксером змагань визнано вихованця Сергія Дворніна Миколу Міхая, який достроково, ще у першому раунді, переміг своїх суперників — малинчанина Дмитра Станкевича та Кирила Демянчука із Бердичева технічним нокаутом, але так і не отримав призу, бо вже не було чого вручати.