Справжнім порятунком для людства став винахід антибіотиків. Чимало смертельних раніше інфекцій відступило, ми убезпечили себе від багатьох збудників грізних хвороб. Але й сама природа часто дарує нам порятунок. Існує багато популярних продуктів, які мають властивості природних антибіотиків, і це не лише загальновідомі «борці» — часник та цибуля.

Капуста має протимікробні властивості, завдяки яким знищує хвороботворні організми. Цікаво, що корисні властивості капусти збільшуються під час її квашення. Обов’язково включіть її в свій раціон.

Мед. Вчені визначили, що в меду міститься один секретний інгредієнт під назвою дефенсин, який є білком. Саме його бджоли додають до меду під час «виготовлення». Мед є природними антибактеріальними ласощами поза конкуренцією. Кращого захисту для вашого імунітету й не вигадати.

Кориця. Вчені виявили, що кориця є не тільки природним антибіотиком, але й антиоксидантом, при цьому допомагає стимулювати імунну систему. Кориця може навіть зупинити атаку Е.Соlі на самому початку (це стійка до ліків бактерія).

Шавлія є природним рішенням для хвороб верхніх дихальних шляхів, шлунка, полегшить лихоманку, ефективна при застуді та грипі.

Листя чебрецю та олія чебрецю є дуже ефективними природними антибіотиками. Тимол, що міститься в олії чебрецю, має антимікробні та протигрибкові властивості.

Кріп є природним концентратом рослинного антибіотика. Завдяки своїй бактерицидній дії кріп пригнічує патогенну флору і сприяє поліпшенню обміну речовин.

Базилік завдяки своїм бактерицидним і дезінфікуючим властивостям захищає організм від багатьох інфекцій.

Куркума — природний антибіотик, «ліки від усіх хвороб». Є стимулюючим, зміцнюючим і знеболюючим засобом.

Імбир — природний антибіотик і антисептик. Зміцнює імунітет.

Масло орегано — сильний антибіотик. Знищує мікробів і паразитів.

Екстракт насіння грейпфрута має дуже сильну антибактеріальну й антивірусну дію, тільки на відміну від звичайних антибіотиків, які вибірково діють лише на бактерії, екстракт має згубну дію і для хвороботворних бактерій, і для мікробів, паразитів, грибків, вірусів.

Але все ж варто проконсультуватися з лікарем щодо корисності цих продуктів при ваших окремих недугах.

Погода

Веселим олівцем

— Клянуся, до весілля вона була Снігуронькою!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати15092017

«Пасися, овечко, поки тротуар не поремонтували»...

Фото Оксани ЛУК’ЯНЕНКО. м. Житомир.

Гороскоп

Лінки