За допомогою МРТ вдалося з’ясувати, як регулярне споживання кави діє на взаємозв’язки в людському мозку. Міжнародна група вчених вперше докладно описала зміни, що відбуваються в мозку осіб, які регулярно п’ють каву. Результати відповідних досліджень були опубліковані в журналі «Molecular Psychiatry».

Як відомо, кава покращує увагу, підвищує показники загальної моторики, навчання та пам’яті. Кофеїн збуджує центральну нервову систему, підвищує фізичну витривалість, нормалізує рівень тривожності. Проте нейробіологічні причини цих ефектів досі докладно не вивчалися.

Фахівці медичного факультету португальського університету Мінью разом з колегами з Орхуського університету в Данії вперше застосували технологію функціональної магнітно-резонансної томографії, щоб порівняти активність мозкових зв’язків в осіб, які п’ють каву щодня, і тих, хто взагалі її не п’є. До першої групи взяли 31 особу, до другої — 24.

Під час дослідження виявлено в любителів кави посилений зв’язок між таламусом і мозочком, який відповідає за моторний контроль. Крім того, у них спостерігається підвищена динамічна активність між кількома мозочковими і підкірковими ділянками — мозочком, смугастим тілом, таламусом; парагіпокампальною, лінгвальною та нижньою потиличною звивинами.

На думку дослідників, цією активністю пояснюються такі ефекти, як підвищені зосередженість та увага, а також кращі навчання та пам’ять.

Підкреслюється, що такі ж структурні зміни в мозкових зв’язках після випитої філіжанки кави спостерігалися і в тих, хто зазвичай не п’є цього напою. Водночас зроблено висновок, що зміни в мозку від кофеїну, ймовірно, є характерними лише впродовж короткого періоду.

 

Погода

Веселим олівцем

Кар15062021

— Ну, з’їли яблука — нехай, а змія-то навіщо?— Спокусив аспід клятий…

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати27102017

Мій надійний захисник.

Фото Ендрю ЛІ (Індіана, США).

 

Лінки