Часто мами-свекрухи можуть принижувати невісток навіть неусвідомлено: не так готуєш, нічого не робиш...

Зверніть увагу, чи свекруха лише з вами так поводиться, чи це — риса її характеру. Коли вона до інших людей — добра, лагідна й щира, а до невістки — прискіплива, маємо психологічний неусвідомлюваний конфлікт.

Якщо свекруха — до всіх однакова, а невістку все одно дратує, тоді питання — до невістки: що в неї «вмикається», коли спілкується зі свекрухою? Що її бентежить у поведінці матері чоловіка? Люди ставляться до нас так, як ми їм дозволяємо. Якщо ви вже дозволили влізти у ваше життя зі своїми правилами, то відвоювати власний простір можна тільки боєм.

Тому важливо із самого початку казати правду про те, із чим не погоджуєтесь. Не варто вестися на провокації з боку свекрухи. Не відповідайте грубістю на грубість, намагайтеся бути тактовною. Постарайтеся знайти щось спільне між вами. Ніколи не скаржтеся коханому на його маму. Йому важко робити вибір між двома дорогими жінками. Будь-який конфлікт можна вирішити лише за допомогою відвертого спілкування.

Використайте метод «Я-Ти повідомлення». Висловлюючи своє невдоволення, говоріть лише про себе; повідомте про свої стан і відчуття, не критикуючи опонента. Це — найпростіший шлях до вирішення будь-якого конфлікту. Адже агресія породжує здебільшого агресію.

Погода

Веселим олівцем

Кар07052021

— А що робити? Діти й онуки не їдуть, а садити треба!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Брати наші менші

Брати 06102017

«Осідлав» тата.

Фото Оксани ЖОВАНИК. м. Житомир.

Лінки