Чи знаєте ви, що кока­кола — напій, який полюбляють дорослі й діти, — це ще й стратегічна зброя домогосподарки? До її складу входять потужні кислоти, які не дуже доброзичливі до нашого шлунку. Проте вони чудово розщеплюють різні забруднення і жирові відкладення.

Пропонуємо вашій увазі 10 порад щодо застосування кока­коли у домашньому господарстві. А заодно радимо подумати, чи варто вживати напій з такими «вбивчими» властивостями, особливо дітям.

1. Очищення чайника від накипу. Щоб позбутися вапняного нальоту в чайнику, просто прокип’ятіть у ньому скляночку кока­коли.
2. Очищення підошви праски. Та ж сама історія, що і з чайником: протирайте поверхню кока­колою і радійте результатам.
3. Виведення жирних плям. Ви забруднили одяг жиром або машинною оливою? Замочіть пляму на кілька годин у кока­колі, а потім виперіть.
4. Очищення лобового скла автомобіля. Якщо у вас закінчився склоочисник, ви завжди можете замінити його пляшкою коли. Вона швидко роз’їсть забруднення на склі.
5. Видалення іржі. Залийте іржавий предмет кока­колою і залиште на ніч. На ранок протріть його сухим рушником і подивіться, як іржа зникає.
6. Порятунок пригорілої каструлі. У вас пригоріла каша? Кока­кола поспішає на допомогу: просто залийте її в каструлю і прокип’ятіть.
7. Чищення улюбленого срібла. Потемніле срібло потрібно прокип’ятити в кока­колі 3­5 хв., опісля протерти м’якою ганчіркою.
8. Чищення килимів. Відомі випадки, коли за допомогою склянки кока­коли вдавалося видалити з килима олійну фарбу і перманентний маркер.
9. Позбутися запаху риби. Рибалки Аляски додають кока­колу в пральну машину, щоб цілковито позбутися рибного «аромату».
10. Очищення сантехніки. А ось і кульмінація нашої розповіді: мабуть, найкраще, що ви можете зробити з пляшкою кока­коли, — це вилити її в унітаз. І це не на знак протесту! Залийте у ванну, раковину або унітаз колу і залишіть на годину. Поорудуйте трохи щіткою — і сантехніка стане чистішою. Цей напій досить ефективно видаляє і засмічення у каналізації.

Брати наші менші

Боати15092017

І для кізоньки сплели віночок.

Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ. м. Житомир.

Лінки