Упродовж останніх днів до поліції Житомира надійшло до десятка звернень щодо ошуканств. Найчастіше заявники довіряли шахраям під час купівлі товарів в Інтернеті або були впевнені, що допомагають рідним у скрутній ситуації. У результаті довірливі житомиряни віддали ошуканцям понад 100 тисяч гривень. Про це 26 березня повідомили у відділі комунікації ГУНП у області.

Так, до Житомирського райуправління поліції звернулася 81-річна житомирянка. Жінка повідомила, що до неї на номер стаціонарного телефону зателефонував незнайомець, який назвався поліцейським. Чоловік повідомив, що її син скоїв дорожньо-транспортну пригоду і для уникнення ним кримінальної відповідальності жінка повинна заплатити. За пів години незнайомець вже був у помешканні житомирянки. Довірлива пенсіонерка віддала йому усі свої заощадження — близько 45 тисяч гривень. Лише пізніше вона зателефонувала сину і дізналася, що ні з ним, ні з іншими членами родини нічого, пов’язаного з ДТП, не сталося.

Таким способом «рятувала» сина й інша, 83-річна, містянка. Цього разу шахраї збагатилися у неї на суму близько 20 тисяч гривень.

До поліції звернулася 46-річна жителька обласного центру, яка не дочекалась придбаних меблів. Жінка розповіла, що у мережі Інтернет знайшла оголошення та телефоном домовилася про покупку і перерахувала продавцеві 12 тисяч гривень. Після чого той на телефонні дзвінки вже не відповідав та замовлення не виконав. Аналогічним способом втратили свої заощадження ще двоє житомирян, які переказали ошуканцям близько 20 тисяч гривень.

24 березня оперативники карного розшуку встановили причетність 18-річного житомирянина до ошуканства 36-річного жителя обласного центру. Встановлено, що кілька днів тому парубок взяв нібито у тимчасове користування ігрову приставку вартістю майже 15 тисяч гривень та згодом не повернув власнику.

А 21-річний житель обласного центру, бажаючи орендувати квартиру, переказав «псевдовласнику» 12 тисяч гривень у якості передоплати за 3 місяці проживання. Одержавши гроші, останній перестав відповідати на телефонні дзвінки, залишивши хлопця ні з чим.

Погода

Веселим олівцем

— Ось моє ноу-хау — батарея-обігрівач! А ти, сусіде, як до холодів підготувався?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки