До поліції звернувся житель Житомирщини, котрий став жертвою шахраїв, намагаючись придбати автомобіль. У результаті добре розіграного ошуканства заявник втратив 65 тисяч гривень. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП в області.

Чоловік, плануючи придбати авто, відшукав цікаву для себе пропозицію на відомому Інтернет-ресурсі та зв’язався з продавцем за вказаним номером телефону. Йшлося про автомобіль «Шкода Октавіа» 2007 року випуску, що продавався за 2 тисячі 700 доларів США. Ціна та стан автомобіля, за викладеними на сайті світлинами, здалися чоловікові прийнятними, тож він розпочав перемовини з продавцем.

Під час розмови з’ясувалося, що власником авто є іноземець (відповідно його реєстрація — теж не українська), а транспортний засіб має бути ввезений в Україну за кілька днів.

Продавець відразу поставив умову — оплатити витрати на оформлення необхідних для перетину кордону документів. Таким чином зацікавлений покупець зробив перший переказ коштів — 14 тисяч гривень нібито для цих цілей.

Через два дні, коли заявник разом із товаришем приїхали до обумовленого місця зустрічі для отримання машини та кінцевого розрахунку, з’ясувалось, що продавець, за його словами, ще знаходиться у черзі на кордоні й має певні проблеми. Спочатку потерпілому розповіли про одну несподівану ситуацію, згодом — про іншу і поступово змусили переказати ще 35 тисяч гривень нібито для їх вирішення.

Кульмінацією шахрайства стала ще одна історія — про несправність банкомата на кордоні та блокування у зв’язку з цим картки продавця, а відтак він назвав новий рахунок для переказу ще 16 тисяч гривень, оскільки усі попередньо відправлені кошти, за його словами, він не зняв через технічні проблеми.

За кілька хвилин після переказування останньої суми покупець уже не зміг зв’язатися з продавцем по телефону, оскільки його номер опинився у так званому «чорному списку» абонентів. Чоловік скористався мобільним друга, але як тільки незнайомець зрозумів, хто телефонує, розмова обірвалась. І номер друга також потрапив до небажаних.

Нині поліцейські намагаються встановити особу шахрая.

Погода

Веселим олівцем

— Ось моє ноу-хау — батарея-обігрівач! А ти, сусіде, як до холодів підготувався?

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки