Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ.
Фото Світлани СОБОЛЕВСЬКОЇ.

Всеукраїнське літературно-­мистецьке свято «Просто на Покрову» в одинадцяте пройшло в Коростені. На нього з’їхалися письменники та митці з Києва, Житомира, Сум, Кременчука, Бердичева, Чорноморська, Слов’янська, Вінниці, Малина, Овруча, Новограда­Волинського. За традицією учасники свята поклали квіти до меморіальних дощок захисникам Вітчизни та уродженцям Коростенщини — поету Миколі Сингаївському, письменнику і журналісту Валерію Нечипоренку, поету і перекладачу Міхі Козимиренку. Також коростенці та гості відвідали в Сингаях садибу­музей Василя Юхимовича, автора безсмертного твору — пісні «А льон цвіте».

Потім пройшли у міському Палаці культури літературні змагання «Поетичний марафон» та «Урок прози», в яких взяли участь літератори та початківці з різних міст і районів області. На завершення відбулося урочисте вручення премій свята. Всеукраїнської літературно­мистецької премії імені Василя Юхимовича цього разу були удостоєні письменники: Валерій Романько (Слов’янськ), Богдан Дяченко (Львів), Надія Позняк (Суми), Валентина Сидорук (Чорноморськ), Анатолій Клюско (Новоград­Волинський), Петро Кухарчук (Житомир).

Слід зазначити, що за одинадцять років існування свята премію імені Василя Юхимовича отримали більше сорока майстрів художнього слова з різних куточків України. Серед нинішніх лауреатів особливо виділявся гість зі Слов’янська Валерій Романько, адже він прибув із міста­побратима Коростеня. Письменник подякував у своєму виступі на святі за високу відзнаку, щирим словом згадавши й десятеро наших земляків, котрі загинули, визволяючи Слов’янськ від сепаратистів. Валерій Романько подарував свою книгу про мужніх воїнів «Пам’ять жива», а також подякував коростенцям за допомогу у відбудові зруйнованого війною міста.

Відзнакою імені Валерія Нечипоренка були нагороджені Михайло Пасічник (Бердичів) та Микола Скуратівський (Малин). На святі говорилося про те, що в майбутньому кількість премій може збільшитися. Адже вдалося встановити, що в селі Васьковичах Коростенського району народився відомий прозаїк Елі Шехтман. Тож невдовзі з’явиться і премія його імені. Також планується запровадити відзнаку імені Миколи Сингаївського.

Не залишилися без нагород і літератори, котрі брали участь у поетичних і прозових змаганнях. Переможцем з­поміж поетів став Валерій Хмелівський (Бердичів), а серед прозаїків — Ірина Кримська (Малин).
Привітали й побажали творчих успіхів літераторам і митцям народний депутат України Володимир Арешонков та Коростенський міський голова Володимир Москаленко.