Нещодавно у м. Орхусі (Данія), у Міжнародному жіночому клубі, з ініціативи українки Ірени Кнудсен, котра тривалий час проживає у цій країні, відбулась художньо-мистецька виставка творчості молодих креативних людей з усього світу. Особливу увагу відвідувачів привернула виставка з більше ста українських ляльок-мотанок нашої землячки, заслуженого майстра народної творчості України, колишнього начальника відділу адміністративно-кадрового, правового забезпечення та агропромислової освіти управління агропромислового розвитку ОДА Зінаїди Бугайчук.

Ляльки-мотанки представила невістка майстрині Катерина Бугайчук.

Данці з зацікавленням слухали розповідь про українські традиції, мали змогу придбати наші лялечки. У подарунок пані Зінаїді данська майстриня виготовила фігурки лялечок, схожі на наші мотанки, але виготовлені з бісеру.

Останнім часом ляльки З.Бугайчук, котра їх виготовленням займається більше десяти років, брали участь у благодійних ярмарках, що відбувались у Польщі, Словаччині, Україні. Нині жінка проживає у с.Андріївці Черняхівської громади.

— Я не вмію тримати в руках автомат, тому в мене — свій фронт, — жартує майстриня. — Тішуся, коли дізнаюсь про те, що мої ляльки поповнюють колекції любителів українських сувенірів. Організатори благодійних заходів продають мотанки на аукціонах, а кошти спрямовують на допомогу українським діткам, родинам та бійцям ЗСУ. Впевнена, що свою переможну ляльку-мотанку я ще виготовлю!

Лінки