В альманасі «Імбир», т. 2, де на 360 сторінках зібрані кращі зразки української чоловічої поезії XXI століття, що побачив світ завдяки сприянню літературної агенції «Зілля», вміщено добірку віршів і заслуженого журналіста України, почесного професора Житомирського державного інституту культури і мистецтв Михайла Жайворона.

— Маю за честь бути серед прекрасної компанії авторів антології, відомих сучасних поетів, твори яких представленні у книзі, — зазначив Михайло Жайворон.

У слові до читачів упорядники альманаху зауважили: «Нам є чого вчитися один від одного і є за що любити живих. Особливо тих, хто кладе своє життя на олтар творчості української високої поезії».

***

Більше 40 років збирав легенди й перекази про походження назв міст і сіл Житомирщини відомий науковець, професор, доктор філологічних наук, колишній викладач ЖДУ імені Івана Франка Петро Білоус.

За словами Петра Васильовича, у 90-их роках він планував їх опублікувати, але не було грошей. Тому ті оповідки і «завмерли в комп’ютері» поета і науковця.

Нещодавно вони нарешті побачили світ у рамках соціально важливої літератури за кошти обласного бюджету під назвою «Топонімічні легенди Житомирщини». Композиційно книга складається з більше ніж півтисячі оповідок, записаних у різний час П.Білоусом і студентами ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка.

Ця книга поповнить полиці книгозбірень нашої області, де вона, хочеться вірити, знайде свого прихильного читача.

 

Лінки