Туристичний путівник «Екскурсії Житомиром» представили в Домі української культури. Це чергова історична розвідка кандидата історичних наук, доцента Поліського університету Геннадія Махоріна. Над книгою автор працював майже рік. Консультативну допомогу надав краєзнавець Сергій Собчук. Про поведену грунтовну наукову роботу свідчать рецензії двох докторів історичних наук — Сергія Стельниковича та Володимира Студінського. Путівник побачив світ завдяки матеріальній підтримці депутатів Житомирської міської ради та закоханих у рідну сторону небайдужих.

«Відчуваю, що є така потреба у книзі, де було б розписано детально різні екскурсії Житомиром, бо ми говоримо про розвиток туризму в нашому краї. Тому потрібна інформаційна основа для проведення фахових, на історичних відомостях, перевірених, доказових екскурсій, щоби представити наше місто з найцікавіших точок зору. Все це викладено у даній книзі. Путівник складається з вісімнадцяти екскурсій. Власне історія мистецького життя в Житомирі має три самостійні частини, які присвячені живопису, театральному мистецтву, музиці. Читач пройдеться житомирськими вулицями: Великою Бердичівською, Бориса Лятошинського, Київською, Грушевського, вулицею міської інтелігенції — Пушкінською. Є тематичні екскурсії: сторінка історії космонавтики, повітроплавання, літературного життя. Таким чином я прагнув показати наше місто з різних точок зору. Розмістив багато таких відомостей, про які ще ніхто не писав, які до сьогоднішнього дня були загадкою і стануть для читачів відкриттям. Наприклад, я знайшов інформацію про відомих і невідомих архітекторів, які творили будинки нашого міста. Також розповідається про першу офтальмологічну лікарню, яка була заснована в Житомирі та стала четвертою в Російській імперії. До цього часу розповідалось, що офтальмологічну лікарню по вулиці Шевченка, де нині дитяча лікарня, заснував Волконський. Насправді 1824 року вона була заснована італійцем Йосифом Райнері. В книзі я пояснюю, чому місцем для неї обрали саме Житомир. У розділі про Замкову гору я подаю детальні списки житомирських старост», — розповів автор Геннадій Махорін.

Путівник написаний так, що читач може самостійно пройтися обраним маршрутом. Краще зорієнтуватися йому допоможуть численні чорно-білі фотографії. Легкості мандрівки сприятимуть і вдало підібрані місця: Замкова гора (історичний центр міста); вулиці з найбільшою кількістю збережених архітектурних пам’яток.

Видання стане у нагоді професійним екскурсоводам, вчителям та любителям історії. У планах Геннадія Махоріна — представити книгу «Екскурсії Житомиром» у Києві.

 

Лінки