Японські діти з листівками для друзів із Житомирщини.
Японські діти з листівками для друзів із Житомирщини.

 

З ініціативи благодійного фонду «Заложники Чорнобиля» вже восьмий рік поспіль проходить щорічна акція благодійності та добра «РІЗДВЯНА ЛИСТІВКА». Зібрані протягом акції різдвяні листівки, виготовлені школярами Житомирської області, передаються дитячим закладам — школам, дитячим садочкам та некомерційним організаціям Японії, які опікуються жителями префектури Фукусіма, постраждалої внаслідок землетрусу, цунамі та вибуху на атомній станції «Фукусіма-1».

Така співпраця розпочалася в 1992 році, коли маленькі пацієнти обласної дитячої лікарні отримали вітальні листівки з Японії. У кожному конверті було написано: «Бажаємо здоров’я», «Тримайтеся», «Ми — за дружбу з вами». Така підтримка від народу Японії була своєчасною і допомагала вистояти морально в лихі 90-ті роки.

Після 2011 року настала наша черга підтримати японських громадян і показати, що вони — не одні зі своєю бідою. Фонд «Заложники Чорнобиля» як організатор акції запросив школярів усієї області до участі в ній. Роботи були індивідуальними (від кожного учня) та груповими (від сімей або від гуртків творчості). Малюнки та поробки мали розмір поштової листівки. Ми також просили дітей коротко повідомляти про себе — ім’я, вік, адресу. Це робилося для того, щоб японські однолітки мали змогу відповісти цій дитині, надіслати адресно листівку або подяку.

Яскравим прикладом початку такої дружби стало листування між студентами Університету Хіросіми та вихованцями гуртка «Юний дизайнер» Житомирського центру творчості дітей і молоді, молодшої школи міста Нагаока та Житомирського ліцею № 25, молодшої школи Секіхара та учнів школи № 12 м. Житомира.

Результатом акції з українського боку стали майже 700 листівок (17,5 кг), надісланих від 14 шкільних та дошкільних закладів Житомирщини. Хочеться відзначити в Овруцькому районі дитячі садочки сіл Кирданів, Гладковичів, Словечного, міський ліцей № 3, школи сіл Гладковичів, Лучанків, Тхорина. У Народицькому районі — гімназію та дитячий садочок «Сонечко», а також садочок села Яжберень, житомирські школу № 12, ліцей № 25 а також дитячий садочок № 53 «АБВГДЕЙКА». Окрема вдячність за творчий підхід до виготовлення вітальних листівок — вихованцям Центру творчості дітей і молоді та Городоцького ліцею. Активно беруть участь кожного року пацієнти Дитячого центру психічного здоров’я. Діти разом із медичними працівниками прикрашають свої листівки народними мотивами.

На початку грудня на адресу нашого фонду надійшли перші посилки від Асоціації Чорнобиль-Тюбу із Нагої та інших друзів із Японії в кількості 1033 штук. Це були різдвяні листівки, амігурумі (традиційні японські іграшки) та оригамі, які нам підготували японські школярі й дорослі. Практично цілий місяць ми поштою розсилали привітання від японських дітей нашим школам, дитячим садочкам в Овруцький та Народицький райони. Житомирські школи та дитячі лікарні отримують листівки й іграшки напередодні свят Миколая та Різдва.

У ці дні ми отримуємо багато дзвінків вдячності від педагогів та вихователів, які по-справжньому захоплені виробами японських майстрів — як дітей, так і дорослих. Відстань між Україною та Японією сягає майже вісім тисяч кілометрів, але дружба між українськими та японськими дітьми не розділяється кілометрами. Їхні серця відкриті для спілкування, любові та милосердя, а мета дорослих — допомогти їм у цьому.

Євгенія ДОНЧЕВА,
директор фонду «Заложники Чорнобиля».

Лінки