Для українців лялька — річ особлива. Вона неодмінно супроводжувала життя маленької дитини, якій молода мама починала готувати оригінальну лялечку ще задовго до народження. Лялька-мотанка стала визнаним оберегом нашого народу, повсякчас була для дитини і другом, і вихователем. Її сліди ведуть у сиву давнину: археологи знайшли ляльки, якими на нинішній території України користувалися понад 20 тисяч років тому!

Навіть ставши дорослими, ми зберігаємо про свої дитячі ляльки та інші улюблені іграшки дитинства вдячні спогади. І продовжуємо дарувати іграшки нашим маленьким дітям та онукам. Саме це згадалося на відкритті в обласному літературному музеї виставки «Лялькове містечко», де зібрані понад 20 унікальних ляльок філігранної ручної роботи житомирської художниці Ольги Федорчук.

Здивувати Житомир виставками нині важко: вони відкриваються ледь не щодня. Однак «Лялькове містечко», безсумнівно, стане для міста знаковим. І не тільки тому, що подібних виставок ні в обласному центрі, ні в Україні ще, по суті, не було. Річ у тому, що це — не просто зібрання ляльок, це — своєрідний ляльковий Космос Ольги Федорчук, присмачений віршованим супроводом поета Василя Головецького. Цей Космос веде у нашу давню історію, у глибини національного духу.

І ще: «Лялькове містечко» — надзвичайно світле і вражає своєю добротою. У ньому нема жодного похмурого «жителя», кожен з них по-своєму усміхається і приваблює життєвим оптимізмом. Такі ж обнадійливі й віршовані супроводи. І це ще одна причина того, чому ця виставка просто приречена на успіх: доброта у наш час стає, на жаль, все більшим дефіцитом.

На відкритті виставки, яке провела директорка літературного музею, дитяча письменниця Світлана Штатська (Гресь), виступили не лише Ольга Федорчук та Василь Головецький, а й інші відомі на Житомирщині діячі культури. І вже пішли перші екскурсії, які незмінно супроводжуються яскравими позитивними емоціями і вдячними відгуками. Щось своє для душі тут щоразу знаходять і дорослі, і діти.
Отож не пошкодуйте часу, щоб відвідати виставку: ви неодмінно подружитеся з її симпатичними мешканцями!