«Вірити хочу — ми щасливі будем», — ці оптимістичні слова адресує своїм читачам юний житомирський поет Богдан Бойко, чия чергова збірка віршів «Таємниці багатогранності» з’явилася друком у видавництві «Полісся».

Як і попередні книжки Богдана (ще, до речі, школяра), про які теж писала «Житомирщина», і ця містить твори, що вражають філософським змістом і глибиною думок, які відвідують юного поета і хвилюють його душу.

Світ нині неспокійний, у ньому нелегко відшукати щось, що додає оптимізму, зігріває добром і чистотою. Богданові вдається здійснити це і поділитися радістю та вірою в позитивні зміни з читачами. Навіть старшим, уже багато в чому розчарованим любителям поетичного слова, світлішає на душі після прочитання таких рядків: «Перетворювати світ треба й можна, і важлива тут кожна мить». Або ж: «І думок моїх сяє світло, і надію дає воно», «Гарні слова мені край мій дає. Я просто слухаю їх і збираю». Все, що його оточує, молодий літератор пропускає через своє серце, у рядки вплітає і шурхіт осіннього листя, і переживання, викликані подіями у світі й країні, і перші почуття, і вдячність минулим поколінням за неоціненний духовний спадок, що його нинішня молодь має нести далі.

«Невже й справді ми присутні при народженні молодого літератора Богдана Бойка, який прагне новими фарбами намалювати нашу дійсність та змінити цей світ?», — наголошується у вступному слові до збірки. Книга містить майже 250 творів. Натхнення Богданові на створення їх дає любов до рідного краю, його природної краси, спілкування з друзями й старшим поколінням, прагнення зрозуміти таємниці земного буття й безмежного космосу. Юний поет щиро зізнається в головному: «Я тобою живу і для тебе, краю мій, сило моя чарівна!».

Свого часу в літературному світі житомирська поетична школа була відома і, віриться, що її традиції може цілком продовжити талановитий юний автор «Таємниць багатогранності», чиє обдарування тільки починає розцвітати.

 

Лінки