В Житомирській міській бібліотеці імені Василя Земляка відбулося представлення нової поетичної збірки «В гармонії з Сонцем» відомої житомирської письменниці Людмили Крикливець. Ця книга — вже 19-та в літературному доробку члена Спілки письменників України, завідуючої ревматологічним відділенням обласної клінічної лікарні, заслуженого лікаря України Людмили Крикливець.

— Кожен рядок творчості цієї авторки — і прозової, і поетичної — сповнений глибокої філософії і вишуканих слів, — сказала, відкриваючи захід, завідуюча музично-театральним відділом бібліотеки Наталя Журбей. — А віршована збірка «В гармонії з Сонцем» запрошує осмислити красу і складність навколишнього світу. Як пише рецензент книги, доктор філологічних наук, професор Олександр Чирков «тут кожен рядок відображає життєву конкретику з проникненням у духовний світ людини».

В присутніх у залі виникло запитання: чому збірка отримала таку назву? Де в наші часи шукати гармонію з Сонцем?..

— Цю книгу я писала довго, кілька років, — пояснювала присутнім Людмила Крикливець. — Хоча писалася вона легко. Я — лікар, тож добре знаю позитивну роль Сонця в житті і здоров’ї людини. Тільки завдяки Сонцю наш організм синтезує вітаміни, а значить — підвищує імунітет, протидіє таким тяжким хворобам, як туберкульоз та онко, зміцнює кістки. А ще синтезує ендофіни — гормони щастя. Тому й хотілося своїми віршами занурити людину у філософію життя, нагадати про головні його цінності й захистити від негативів, котрих, на жаль, у наш час дуже багато.

Я бажаю всім жити в гармонії
з Сонцем...
Без затемнень неправди
і вибухів зла,
На планеті любові є стільки тепла!
Скільки щастя наївного
в кожнім створінні...

В кожний рядок своїх творів, — продовжує Людмила Сергіївна, — і прозових, і поетичних, я вкладаю якісь конкретні життєві факти чи роздуми, викликані тим чи іншим випадком. Я просто не можу не писати...

— Звісно, — почулося із залу. — Робота лікаря важка і відповідальна. Після робочого дня, сповненого людськими стражданнями, болем і горем, лікар має шукати якісь позитиви, щоби відпочити душею. Тож і займаються хто — музикою, хто — вишивкою, хто — пише вірші...

— Не зовсім так, — заперечила Людмила Крикливець. — Робота лікаря справді тяжка, повна людських страждань. Але позитив ми знаходимо у тому, що рятуємо людей від тих страждань і болю, виліковуємо їх. А музика, вишивки — то вже інше. У мене захоплення літературою, певне, спадкове. Адже моя мама вела уроки мови і літератури в технікумі, батько закінчив історичний факультет, викладав, був лектором. Тому кожна моя книга написана з любов’ю — до життя, до людей, до землі...

— Тож скільки потрібно мати життєвої енергії, щоби бути в гармонії з Сонцем! — зауважила директор бібліотечної системи міста Житомира Лариса Харчук, з пошаною вручаючи авторці презентованої збірки великий букет квітів.

— Людмила Крикливець — гордість нашого Поліського краю — і за своєю професією (вже 43 роки рятує людей від болю), і за творчістю, — додала голова обласної жіночої ради Тамара Олійник. І зазначила, що й родина Людмили Сергіївни може бути зразком теплоти й взаємопідтримки. Це, насамперед, гарантує чоловік, Юрій Іванович Крикливець, теж лікар обласної клінічної лікарні. І старший син — лікар. А молодший Євгеній — художник, оформлення цієї поетичної збірки робив він.

— Цим вічним цінностям людського буття — єднання з природою, перемоги добра над злом — потрібно навчати і молодь, — приєдналася до сказаного голова обласної федерації профспілок Неля Паламарчук і запропонувала організувати кілька зустрічей Людмили Крикливець із молоддю.

— Гадаю, ці книги зачарують і молодь, як зачарували нас, — долучилася до розмови і журналістка Валентина Забродська.

Людмила НАТИКАЧ,
заслужений журналіст України.

Погода

Веселим олівцем

Кар1102021

— Якщо вас нічого не турбує і почуваєте себе абсолютно здоровим, то навіщо прийшли на прийом?— Лікарю, так, кажуть, що це ж і є перша й головна ознака коронавірусу.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки