Народицький народний краєзнавчий музей був створений у 1990 році на громадських засадах. Сьогодні він входить до складу бібліотеки відділу культури Народицької селищної ради. Тут вивчають історію та звичаї краю учні гімназії та шкіл громади, вихованці Будинку дитячої творчості, земляки та гості.

Звання «народний» музею присвоїли відповідно до рішення колегії управління культури облдержадміністрації у 2014 році.

Численні самобутні й старовинні експонати та експозиції розміщені в трьох кімнатах. Екскурсія музеєм розпочинається з доісторичних експонатів: знарядь праці, витворів найдавнішого мистецтва. Представлено чимало предметів побуту поліщуків — ікон, рушників тощо. Демонструються вироби народних майстрів.

Окреме місце з-поміж експонатів музею відведене аварії на Чорнобильській АЕС, від якої дуже постраждала наша область і Народиччина зокрема. Численні матеріали, документальні свідчення і фотознімки розповідають про страшне лихо, яке довелося усім нам пережити з далекого 26 квітня 1986 року. Вражають розповіді про те, як наші земляки мужньо боролися з «мирним атомом».

Нині основний фонд музею налічує 955 експонатів, 12 із яких є частиною Музейного фонду України.

Погода

Веселим олівцем

Кар1102021

— Якщо вас нічого не турбує і почуваєте себе абсолютно здоровим, то навіщо прийшли на прийом?— Лікарю, так, кажуть, що це ж і є перша й головна ознака коронавірусу.

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки