У Житомирі вже вдруге пройшов книжковий форум «ДієСлово». Головний його майданчик розташувався в музично­драматичному театрі імені І.Кочерги. Книжкове диво тривало три дні. Мета форуму — популяризація української книги в суспільстві; спілкування в одному просторі видавців, авторів та читачів.

Гостям та відвідувачам запропонували свої книжки півтора десятка видавництв із різних куточків України. Також пройшли різноманітні творчі зустрічі та автограф­сесії письменників, «круглі столи», поетичний марафон, майстер­класи.

Серед учасників форуму привертали увагу гості з Київщини — з парку «Київська Русь». Завітавши на Житомирщину вперше, реконструктори привезли оригінальні сувеніри — різноманітні грамоти та листи зі зразками писемності доби Київської Русі. Також бажаючі могли взяти участь у майстер­класі «Історія писемності та слов’янської каліграфії». Під час нього навчалися писати каламом або стилосом на папері, який за своїм зовнішнім виглядом був схожий на папір 14­го сторіччя; мали змогу ознайомитись із пергаментом, який коштував значно дорожче за папір і не був доступний колись пересічним киянам. Цікавим було й чорнило, відтворене за трьома рецептами з різних часових відрізків: 10­-го, 15­го та 17­-го сторіч. Зроблене із натуральної сировини, таке чорнило мало приємний запах.

Організатори книжкового форуму сподіваються, що він полюбиться житомирянам і стане традиційним.

Лінки