Фото Петра КУХАРЧУКА.
Фото Петра КУХАРЧУКА.

В день народження видатної української письменниці, перекладачки та громадської діячки Лесі Українки у Новограді­-Волинському відбулася ціла низка заходів зі вшанування нашої геніальної землячки. Після покладання квітів до пам’ятника у літературно­-меморіальному музеї Лесі Українки творча інтелігенція, представники органів влади, працівники культури та освіти, шанувальники таланту поетеси ознайомилися з цікавими фактами з життя письменниці під час змістовної екскурсії, а також насолодилися виступами творчих колективів на концерті «Йдемо до Лесі в день святковий». Справжньою окрасою заходу стали перлини народної творчості — пісні, записані з голосу Лесі Українки понад 100 років тому Климентом Квіткою, які прозвучали у виконанні викладачів школи мистецтв, аматорських та дитячих колективів.

* * *

До приміщення колишньої приватної клініки німецького професора­хірурга Ернста фон Бергманна в Берліні у день 147­их уродин Лесі Українки прийшли українці, які мешкають у німецькій столиці. І не лише Лесині земляки, співробітники дипломатичної місії України у ФРН, а й представники німецьких відомств і столичної влади.

На цьому будинку, де 1899 року лікувалася 27­річна українська поетеса, яка хворіла на туберкульоз кісток, встановлена меморіальна дошка роботи полтавського скульптора Вадима Голобородова, відкрита 30 серпня 2010 року — до 140­річчя з дня її народження — за ініціативи Центральної спілки українців у Німеччині. Тут Леся не тільки лікувалася, а й упродовж півроку напружено працювала: переклала українською поезії Генріха Гейне, а також написала кілька власних творів німецькою.

Голова Центральної спілки українців у Німеччині й організатор нинішнього заходу Людмила Млош зазначила, що дні народження Лесі Українки — це ще й великий привід для української громади зібратися разом, виявити свої національні почуття й показати німцям, що ми, українці, в Німеччині є. Про це повідомила газета «Голос України».

Погода

Веселим олівцем

— А замість подарунка, Діду Морозе, назви адресу того козла, який кожен рік загадує бажання, щоб ціни на все зростали!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки