Велика мистецька подія чекає на житомирян та гостей міста 2 березня. Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера відзначатиме 80­річчя з часу заснування святковим гала­концертом за участю всіх творчих колективів, ансамблів та солістів філармонії, а також почесних гостей із Києва: заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо з солістами Оленою Талько — з Італії, Юлією Пономар — із Польщі, Олегом Синицею — з Житомира.

За 80 років наш мистецький заклад став справжньою духовно­культурною скарбницею Житомирщини. Він не тільки формує культурний простір Поліського краю, а й надає можливості доторкнутися до високих надбань музичного мистецтва його мешканцям.

Відлік концертних сезонів філармонія веде з 1938 року. Тимчасова пауза з 1941­го по 1944 роки спонукала до створення музичних лекторіїв та естрадних бригад, які обслуговували бійців на фронті та мирне населення після визволення від фашистської окупації.

З 19 квітня 1944 року філармонія одержала статус «Обласна державна філармонія», в цій якості й понині продовжує свою мистецьку та духовну місію. Організовує і проводить концерти, лекції­концерти, фестивалі та інші культурно­мистецькі заходи, успішно провадить гастрольно­концертну діяльність як на території України, так і за її межами. Весь творчий потенціал закладу бере активну участь у загальнодержавних та міжнародних мистецьких проектах, конкурсах, фестивалях.

Кожен день життя і діяльності колективу філармонії сповнений пошуку й розвитку різноманітних напрямків і жанрів філармонічної діяльності. Особлива увага приділяється досягненню високого рівня власних концертних програм, які б відповідали європейському та світовому рівням. А він упродовж усіх 80­ти років був, завдяки директорам, відомим діячам культури і мистецтва, — високим. Їхні імена, починаючи з 1944 року: П.П.Ковальчук, М.К.Котиков, М.І.Костинський, П.К.Беглєцов, Л.М.Ткачук, В.М.Дубовицький, М.Р.Коряко, В.А.Мовсесов (Мовсесян), О.А.Нагорний, В.Г.Герасименко, П.Є.Шафаренко, К.О.Ровінський, О.Й.Титов, В.Г.Бондарчук, А.В.Город, М.М.Васянович, О.М.Ярмолінський, В.А.Губанов, П.Х.Даценко. Всі ці люди внесли величезний вклад у багаторічну історію філармонії. Щиру вдячність висловлюємо. Разом із ними історію храму мистецтв творили й наші ветерани, люди, які пропрацювали більше півстоліття, — музикознавець Владислав Петрович Куліковський, заслужена артистка України Раїса Юхимівна Добролежа та Анатолій Філімонович Гончаренко.

Від дня заснування і до сьогодні філармонія, яка з 2012 року носить ім’я нашого земляка, всесвітньо відомого піаніста Святослава Ріхтера, широко відкриває двері не тільки пошановувачам класичної музики, а й усім, хто любить музичне мистецтво. Приємно, що з кожним роком зростає число любителів класичних творів, а відтак — відвідувачів філармонії. Це не тільки люди старшого покоління, а й молодь, навіть діти.

Обов’язково приходьте і надалі до нашої філармонії, а масу позитивних емоцій і потужний заряд енергії вам забезпечать наші артисти­професіонали.

Наталія ЖУРБЕЙ,
заступник генерального директора обласної філармонії
імені Святослава Ріхтера з рекламно­інформаційної діяльності.

Погода

Веселим олівцем

— Клянуся, до весілля вона була Снігуронькою!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки