Зовсім недавно, минулого грудня, Житомирщина відзначала 60-ліття з дня заснування Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» імені І.Сльоти. У приміщенні Житомирської обласної філармонії імені С.Ріхтера було відкрито оновлену музейну експозицію, присвячену історії цього легендарного колективу. А тепер завдяки небайдужим ентузіастам повернуто із забуття рідкісні архівні кінокадри, які розповідають про перші роки діяльності «Льонка».

Унікальний сюжет кінохроніки віднайшов житомирський журналіст Сергій Бовкун, працюючи з каталогами Центрального державного архіву кіно-, фотодокументів імені Пшеничного. Вже понад рік він вишукує в кіноархіві забуті хронікальні сюжети з історії нашої області та за допомогою спонсорів повертає їх широкому колу глядачів.

«Я з’ясував, що в архіві зберігся лише один сюжет кінохроніки, присвячений «Льонку», — розповідає Сергій Бовкун. — Це фрагмент кіножурналу 1958 року. Кадри кінохроніки закарбували першого художнього керівника «Льонка» — тоді ще молодого Анатолія Авдієвського. Також показано уривок одного з танців, який виконують артисти ансамблю. Цей сюжет було показано в деяких кінотеатрах УРСР у 1958 році. Відтоді ніхто і ніде його більше не бачив. І лиш тепер ці кадри повернулися із забуття».

Обцифровану копію цієї кінохроніки вдалося викупити з архіву завдяки фінансовій підтримці Людмили Журавської — старшого наукового співробітника Житомирського обласного краєзнавчого музею. Саме вона займалася оновленням експозиції музейної кімнати «Льонка» в обласній філармонії. Тож тепер унікальні архівні кінокадри є одними з цінних експонатів музею. А всі шанувальники творчості «Льонка» можуть переглянути цю ретро-хроніку в мережі Інтернет. Для цього слід набрати слова «Ансамбль «Льонок», Житомир, 1958» у пошуковому рядку на каналі «Ютуб».