2018 рік у Європейському Союзі оголошений Роком культурної спадщини. В Україні ж, згідно з Указом Президента, він має стати Роком охорони культурної спадщини.

Реалізувати це завдання покликаний, зокрема, ініційований у жовтні — грудні минулого року Міністерством культури України проект «Малі міста — великі враження».

За повідомленням організаторів, усього на конкурс надійшло 158 проектних заявок, сім із яких — із Житомирщини. Це: «Парк-маєток родини Терещенків» із Андрушівки; «Порцеляновий розмай» із Баранівки; «Створення туристичних культурних маршрутів» із Коростеня; «Розвиток зеленого туризму» із села Нового Заводу Мартинівської ОТГ Пулинського району; «Створення культурного центру» з Овруча; «Ми — з древлянського коріння» з Олевська і «Перлина художнього каменярства» з Коростишева.

Саме останній — проект Коростишіської міськради парк-купальня садиби графа Олізара, серед 20 інших проектів увійшов до фіналу конкурсу. Із тих номінантів буде відібрано шість об’єднаних територіальних громад та малих міст для впровадження пілотних проектів, пов’язаних із культурною спадщиною, реалізація яких сприятиме подальшому культурно-економічному розвитку територій.

На переможців конкурсу чекає фінансова винагорода в півмільйона гривень для реалізації проекту, а також методична й маркетингова допомога.

Член експертної ради, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан висловив переконання в тім, що «...це стане стимулом для відновлення замків та палаців, започаткування нових фестивалів та інших культурних проектів. Реалізація місцевих ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу містам та ОТГ, підвищить туристичну привабливість територій. Будуть створені умови для розвитку бізнесу та залучення інвестицій», — зазначив він.

Нам же залишається, як-то мовиться, «тримати кулаки» та уболівати за коростишівців, бажаючи їм перемоги.

 

Погода

Веселим олівцем

— Клянуся, до весілля вона була Снігуронькою!

Малюнок Миколи ЛЕВКОВСЬКОГО.

Лінки