У Житомирі є чимало колекціонерів, які зробили справою свого життя віднайдення і збереження унікальних матеріальних свідчень історичного розвитку культури нашого народу, Поліського краю. Так, С.Собчук, Г.Мокрицький та А.Богомаз збирають світлини про місто; В.Білобровець колекціонує видання творів Т.Г.Шевченка; В.Єршов має солідну колекцію перших номерів газет і журналів, що виходили в Житомирі в різний час, а також значків, присвячених Житомиру, іншим містам і містечкам області; Олена Степарова зібрала унікальну колекцію дзвоників.

А от Максим Вілівчук колекціонує скульптурні зображення видатних мислителів, письменників, учених, дослідників, митців, політиків. Під час відкриття виставки він розповів, що захопився колекціонуванням 2002 року, під час роботи в Італії, де йому подарували бюст священнослужителя. То був перший екземпляр його колекції, яка вже нараховує їх кілька десятків, 36 із яких і були представлені на виставці.

Бібліотекарі підготували цікаві розповіді про кожну з особистостей, втілених у статуетках, їхній зв’язок із Україною, Житомиром. Серед видатних людей, які шанували своє українське коріння, — Леся Українка, Сергій Корольов, Антон Чехов, Петро Чайковський, Володимир Маяковський, Микола Островський. Із Житомирщиною пов’язані життя і творчість Льва Толстого, Тараса Шевченка, Максима Рильського. Прабатьківська земля і вдячні нащадки шанують своїх славетних синів і дочок — багатьом із них у різних куточках області встановлені пам’ятники, погруддя, меморіальні дошки. Шкода лише, що «декомунізаційні» шторми пройшлися по деяких із них своєю руйнівною хвилею.

На щастя, залишається прикрасою міста пам’ятник Олександру Пушкіну, встановлений 1899 року до 100-річчя народження поета народним коштом. Колекція статуеток Максима Вілівчука, виготовлених із мармуру, фарфору, чавуна, заліза, кераміки, є ще одним свідченням пошанування і прагнення до збереження історичної пам’яті народу.

Добрим додатком до виставки в обласній юнацькій бібліотеці, що відкрилася якраз напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, стали подаровані науковцем і краєзнавцем Г.Махоріним книги про величні постаті українців. Сама ж бібліотека видала до цієї події буклет «Велич особистості», — своєрідний путівник по виставці.