Нещодавно у стінах Поліського національного агроекологічного університету було багато поважних гостей. Тут відбувся святковий захід із нагоди 100-річчя з дня заснування цього вузу.

Гостей щиро привітав ректор університету, доктор економічних наук, професор Олег Скидан.

Вітальні слова на адресу колективу надіслали Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Участь у заході взяли голова ЖОВА Віталій Бунечко, керівники облради Володимир Дмитренко та Володимир Ширма, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати України (фракція «Слуга народу») Богдан Кицак і Сергій Кузьміних. Від імені Міністерства аграрної політики та продовольства України вітання висловив заступник міністра Віталій Головня. Колектив також вітали начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, депутати Житомирської обласної ради, випускники різних років, колеги з інших освітніх закладів регіону, партнери та керівники, друзі університету.
«Університет, який формує серце і розум, об’єднує традиції і сучасність, відкриває багато нових та перспективних можливостей, виховує та випускає справжніх професіоналів своєї справи, займається інтеграцією сучасних космічних та геоінформаційних технологій у державні напрямки, закладає основи їх використання у лісовій галузі, а також для захисту національних інтересів», — сказав, вітаючи викладачів і студентів, Віталій Бунечко.

Щоб привітати університет з ювілеєм, до урочистостей долучився мобілізований до лав ЗСУ голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Ширма, який є випускником цього закладу, зазначив, що університет невпинно вдосконалюється та підкорює нові вершини у науковому просторі.

Також Володимир Ширма вручив подяки обласної ради працівникам університету.

У 1922 році Волинський агрономічний університет налічував 3 факультети, нині ж до структури цього навчального закладу входять 8 факультетів, 42 кафедри та 85 філій на виробництві, 5 науково-інноваційних інститутів, два вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації. Тут готують фахівців за 32 спеціальностями, а чисельність студентів перевищує 7 тисяч. За ці роки зі стін університету вийшли більше 70 тисяч фахівців.

Після 24 лютого багато викладачів та студентів стали на захист України у складі ЗСУ. Серед них — декан технологічного факультету Дмитро Кучер. Випускник цього ж факультету Назарій Коновальчук отримав відзнаку «За мужність» та продовжує службу.

У рамках святкування Віталій Бунечко вручив подяки від ОВА та відзнаки Міністерства освіти і науки України викладачам університету.Пам’ять усіх загиблих на фронтах нинішньої війни з російським агресором та у період Другої світової присутні вшанували хвилиною мовчання.

«Ви уже тривалий час залишаєтесь одним із лідерів виховання аграрної інтелігенції країни. Поліський національний університет першим приніс космос в агросектор. Вмієте дивувати і створювати нові орієнтири у підходах до підготовки кадрів. Підтримуйте і надалі той рівень і потенціал, які ви демонстрували всі ці роки. Хай усі починання будуть успішні, а стратегічні цілі — підтримані», — побажав заступник міністра Віталій Головня, випускник університету.

Під час заходу з нагоди 100-річчя відомий співак Артем Кондратюк вперше виконав гімн Поліського національного університету.

Також відбулося представлення офіційного талісмана університету, з яким визначилися напередодні. Ним став поліський вовк.\

 

Фотоетюд

Лінки