Нещодавно близько 50 поліцейських із підрозділів Житомирського райуправління поліції в області завітали до обласного Центру крові, щоб поповнити банк «еліксиру» життя. Подібна благодійна акція правоохоронців у нинішньому році — не перша.

— Вважаємо, що в умовах нового спалаху пандемії кількість людей, які можуть прийти до Центру і за медичними показниками бути донорами, — обмежена. Тому обговорили це в колективі й вирішили упродовж двох днів максимальним складом здати кров для потреб хворих, — сказав заступник начальника Житомирського райуправління поліції Тарас Калачик.

Окрім працівників безпосередньо РУП до благочинної акції долучились поліцейські Житомирського районного, Коростишівського, Любарського, Попільнянського, Радомишльського та Чуднівського підрозділів.

Слідчий Євген Михайленко каже, що цього року вже вдруге прийшов до Центру:

— Для мене це — година часу, а для когось — реальна і важлива потреба. Раніше уже здавав кров, жодного дискомфорту не відчував, тож вважаю це необхідною і доброю справою.
Як зазначив лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Талалай, банк крові слід поповнювати постійно, щоб забезпечити наявність усіх необхідних для переливання компонентів.

— Стандартна наша процедура — забір 450 мілілітрів крові. Це — абсолютно безпечна для донора норма, визнана і ЄС.

Подібна акція правоохоронців матиме своє продовження через декілька місяців.

Ольга ГАК.