Житомир

24 серпня в обласному центрі святкування розпочалося з урочистої ходи городян та гостей міста за трьома напрямками — від пам’ятників Тарасу Шевченку, Олегу Ольжичу та Івану Огієнку.

Участь у ході взяли керівники облдержадміністрації та обласної ради, Житомирської міської ради, військовослужбовці, священнослужителі, представники громадськості.

Відбулися покладання квітів до пам’ятників Тарасу Шевченку, Івану Франку, Олегу Ольжичу та Івану Огієнку, меморіального погруддя В’ячеслава Чорновола, меморіальної дошки Михайла Грушевського, пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на майдані імені С.П.Корольова, могил учасників українських національно-визвольних змагань Миколи Сціборського та Омеляна Сеника, меморіальних стендів загиблих та померлих воїнів АТО/ООС на майдані Соборному, меморіального стенду Героїв Небесної Сотні біля Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Після вшанування пам’яті державотворців та борців за незалежність Української держави всі учасники патріотичного параду долучилися до урочистого заходу на майдані Соборному.

— Цього року День Незалежності особливо важливий для нас усіх, адже цього разу 24 серпня ми не лише згадуємо національних героїв минулих часів, які робили все можливе та неможливе для утвердження української держави, — сказав, вітаючи учасників свята голова облдержадміністрації Віталій Бунечко. — Сьогодні ми маємо сучасних героїв, які виборюють та захищають незалежність і територіальну цілісність України. Головним є те, що в Україні завжди були та залишаються люди, які готові боротися за її незалежність.

Після святкових промов відбулися виступи творчих колективів Житомира та області, а також проліт над майданом Соборним цивільної авіації з прапорами України, Житомирської області та міста Житомира.

Учасники свята долучилися до соціального проекту «Мистецтво для життя», реалізація якого відбулася на майдані Соборному. Вони були приємно вражені тим, що побачили на кобзарсько-лірницькій платформі (виступи лірників та кобзарів); книжковій галявині (виставка-ярмарок, цикл публічних читань); сімейному просторі (зона для дітей з батьками); майстер-класах із народних ремесел та мистецтв; у відеосвітлиці (представлення знакових українських кінострічок) тощо.

Відбулося також відкриття тематичного фасадного муралу під назвою «Ти у мене єдина». Мурал розміром 8х12 метрів виконаний на стіні ліцею № 25 у Житомирі. В основу муралу лягла «квітка Незалежності» та гасло святкування Дня Незалежності «Ти у мене єдина». Квітку в руках тримає дівчина, яка уособлює Україну. Виконав проект житомирський аерограф Дмитро Краб у власному унікальному стилі.
Передбачено застосування до муралу мобільного додатка «AR murals», в якому роботи митців постають у доповненій реальності та починають рухатися.

***

Багато сімей військовослужбовців, які проживають у Житомирі, відзначали День незалежності України в Києві, адже їхні сини, брати, сестри, батьки брали участь в параді військ.

Бердичів

Жителі міста разом з усією державою відзначили 30 років незалежності України. Урочистості розпочалися зібранням громадськості біля меморіалу «Слава Героям!». Міський голова Сергій Орлюк привітав усіх присутніх із Днем Незалежності, побажав миру та процвітання Україні. Подякував кожному, хто розбудовує нашу державу, а особливо тим, хто її захищає. Завдяки подвигу українських воїнів, зазначив міський голова, народ України має можливість впевнено дивитися у майбутнє, жити і працювати у вільній, демократичній країні. Народ України завжди пам’ятатиме героїв усіх поколінь, котрі виборювали незалежність.

Учасники зібрання поіменно згадали усіх жителів Бердичівщини, котрі загинули в зоні проведення АТО та операції об’єднаних сил, вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання. Першим тринадцятьом захисникам України, котрі народилися, навчалися і працювали у Бердичеві та героїчно загинули під час бойових дій, було присвоєно звання «Почесний громадянин Бердичівської міської територіальної громади» (посмертно).

До меморіалу «Слава Героям!», пам’ятникам «Героям-захисникам України», воїнам-інтернаціоналістам, Тарасу Шевченку та до меморіальної дошки В’ячеслава Чорновола вони поклали квіти.
Відтепер майдан, на якому розташований меморіал «Слава Героям!», відповідно до прийнятого на сесії міської ради рішення, перейменовано на площу Незалежності.

Протягом дня на мешканців та гостей міста на центральній площі, майданчиках чекала цікава культурно-розважальна програма.

У матеріалі використано фотознімки автора та з сайту облдержадміністрації.