Фото автора.
Фото автора.

 


Минулих вихідних тисячі родин з Житомира, Києва, Львова, Вінниці та ряду інших міст України завітали до аеропорту «Житомир» — на фестиваль «Корольов Авіа Фест».

Понад десять років тому подібне свято розпочинали місцеві ентузіасти малої авіації — раз на рік вони запрошували до Житомира власників невеликих літаків. Згодом отакі зльоти стали традицією. А минулого року в Житомирі пройшов перший масштабний фестиваль «Корольов Авіа Фест».

Нинішнє дійство за розмахом не поступалось торішньому. До Житомира прилетіли близько сотні легкомоторних приватних літаків з усієї України та інших держав — Франції, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Молдавії.Місто на два дні стало своєрідним європейським центром малої авіації. Літаки вишикувалися в кілька рядів на льотному полі, відтак тисячі глядачів мали змогу зблизька їх роздивитися.

Найцікавішими митями фестивалю були показові польоти літаків та вертольотів. Пілоти-аси демонстрували у небі карколомні фігури вищого пілотажу. За погодженням з керівництвом Збройних Сил у небі над аеропортом відбувся навіть невеликий авіа-парад: проліт на низьких висотах військових літаків Л-39, Су-27 та Іл-76.

У програмі фестивалю було багато різних заходів: концерт сівачок Насті Каменських та Jerry Heil, парад байкерів на мотоциклах, розіграш автомобіля «Тесла», виставка електромобілів. Національний музей космонавтики ім. С.П.Корольова представив у фойє аеропорту виставку з символічною назвою «Від планера до зорельота». Експонати виставки розповідали про Сергія Корольова як талановитого авіаконструктора, котрий створив кілька вдалих моделей планерів, сам випробовував їх у польоті, навіть мав посвідчення пілота-планериста. Тож фестиваль малої авіації невипадково носить ім’я нашого земляка Серія Корольова. Адже саме завдяки своєму захопленню малою авіацією пізніше він відкрив людству дорогу вище небес — у космос.