Учасники з’їзду представили свої Інтернет-­технології; розробки, спрямовані на поліпшення кібернетичної, інформаційної безпеки, захисту інформації; безпеки навколишнього середовища; космічні технології; розробки в напрямках зв’язку та інформатизації, радіо та телебачення, сучасні технології радіоелектроніки; роботизовані системи; безпілотні авіаційні комплекси; моделювання систем і процесів у науці й техніці; сучасні та перспективні системи оборонного призначення; системи моніторингу (дистанційного зондування Землі); енергозберігаючі технології.

Відкриваючи з’їзд творчої молоді, в роботі якого брали участь заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута, керівники ряду навчальних закладів області, потенційні роботодавці, начальник військового інституту, генерал-­майор Олександр Левченко зазначив, що інститут є профільним з підготовки спеціалістів для Збройних Сил України. У стінах вузу курсанти мають можливість розвивати свої творчі здібності, які набули у школі.

— Військовий інститут представив 27 науково-­технічних розробок курсантів і студентів практично в усіх секціях, — розповідає відповідальний секретар організаційного комітету з’їзду Роман Дзюбчук. — Зокрема, інтерес викликають розробки курсантів у галузях електроніки та радіотехніки. Так, уже впроваджені в навчальний процес віртуальні лабораторні установки з дослідження спектрів амплітудно-­модульованих сигналів та сигналів із кутовою модуляцією, створених курсантами з Республіки Казахстан Рамазаном Оринбеком та Нурболатом Абдирахманом. За розроблення програми для безпілотного літального апарату на основі WEB­сервісу GoogleMap курсант Олександр Межерицький удостоєний відзнаки голови облдержадміністрації Ігоря Гундича «За кращу науково-­технічну розробку V з’їзду творчої молоді Житомирщини».

Олександр Межерицький розробив програму для безпілотного літального апарату, що дозволяє у режимі реального часу знімати відео із прив’язкою до сучасних інформаційних карт. За підсумками всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Інформаційні технології», що відбувся на базі Хмельницького національного університету, Олександр посів перше місце.

– Свої науково-­технічні розробки представили також інші курсанти — переможці та призери всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузях «Військові науки» «Телекомунікації», «Електроніка», «Інформатика та кібернетика», «Цивільна оборона та пожежна безпека»; призери Всеукраїнської олімпіади з радіотехніки; кращі програмісти військового інституту, — зазначив Олег Дзюбчук.

Дуже цікавими виявилися роботи учнів і студентів. Наприклад, учень Житомирської загальноосвітньої школи № 30 Дмитро Ракушев представив на конкурс вітряк, що збільшує площу збирання опадів і виробляє завдяки цьому більше електроенергії. Юнак вважає, що його установку, не зважаючи на вагу понад 30 кілограмів, зможуть використовувати групи туристів для заряджання під час дощу або сильного вітру мобільних телефонів. А студент Житомирського державного технологічного університету Арсен Петросян написав програму, що закодовує літери у вишиванкові візерунки. Студент вищого училища Житомирського державного технологічного університету Віталій Харченко створив багатофункціональний пристрій, що стане в нагоді на заняттях із інформатики.

Автори кращих наукових робіт отримали почесні дипломи та цінні подарунки.

Учасники форуму побували на екскурсії в Народному музеї бойової слави військового інституту, ознайомилися зі зразками озброєння та військової техніки, поспілкувалися з бійцями АТО, скуштували солдатської каші та прослухали виступ військового оркестру інституту.

 

 

Погода

Фотоетюд

Фото30042021

Весняний розмай.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки