Майже п’ятдесят учасників із різних ОТГ області з’їхались до Державного університету «Житомирська політехніка» для участі у відкритій конференції «Перспективи розвитку туризму Житомирщини у післякарантинний період». Захід організували департамент культури, молоді та спорту Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирський обласний туристичний центр із метою окреслення проблем, що виникли в туристичній галузі області у карантинний період, обговорення шляхів їх вирішення та обміну досвідом.

Під час конференції представники туристичної галузі розповіли про роботу під час карантину; нагадали про щорічний обласний фотоконкурс, приурочений до Дня туризму, участь у якому можуть взяти всі бажаючі (роботи приймаються до 15 вересня).

Виступили представники Бердичівської та Радомишльської ОТГ, учасники «Пласту», Федерації спортивного орієнтування та чиновники, поділившись із присутніми своїми наробками та розумінням перспектив розвитку туристичної галузі.

Цікавими були доповіді не лише туристів, а й бізнесменів із проекту «Ключар». Говорили про створення «квестів», які реалізуються в Житомирській ОТГ: пішохідні, велосипедні, автомобільні та музейні. Останні спеціально розроблені для відвідувачів Національного музею космонавтики ім. С.П.Корольова та Житомирського обласного краєзнавчого музею. Гості музеїв прослуховують екскурсію, а потім за бажанням проходять «квест», в кінці якого отримують сертифікат. Таким чином «квест» спрямований на продовження перебування людини в музеї, закріплення почутого та побаченого матеріалу, викликає цікавість до експозицій, а фотографування з сертифікатом та створення сторінок у різних соціальних мережах сприяє поширенню інформації та залученню до музеїв інших відвідувачів.

Також «квести» можна пройти в Інтернеті, на платформі «Ключара» в Телеграм-каналі. Вони мають безліч підказок. Їх можна проходити одноосібно, групами чи замовити закритий «квест» для корпоративної вечірки. Автори «Ключара» оголосили, що згодні безкоштовно допомогти присутнім на конференції створити «квести» на базі культурних надбань та історичних місць їхніх ОТГ.

Логічним продовженням конференції стало відвідування водонапірної вежі — пам’ятки архітектури Житомира. Вона побудована в кінці ХІХ сторіччя для регулювання тиску води, реставрована у 1983 році. На її базі почало діяти кафе «Ювілейне». Однак останні 20 років вежа простояла закритою, поки небайдужа молодь не вирішила її прибрати та використовувати з екскурсійною метою. На реконструкцію будівлі виділено кошти, отримано фінансування з бюджету участі, триває пошук меценатів. У червні цього року у водонапірній вежі пройшла культурно-пізнавальна акція «Фестиваль веж».

Учасники конференції прослухали екскурсію, піднялися сходами до верхівки вежі, зазирнули у кімнату для відпочинку «малинових жакетів початку 90-их» та сфотографувалися на сходах пам’ятки.

Р.S. Модне нині словечко «квест» у даному випадку означає аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання командами або окремими гравцями заздалегідь підготовлених завдань — ред.