Фото автора.
Фото автора.

 

Та чи надовго — покаже час, адже міський бюджетний кошик «не витримує жодної критики». Саме ситуація, що склалася, підштовхнула членів постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку

Бердичівської міської ради запропонувати депутатам підвищити ставку єдиного податку на території міської територіальної громади. Вони підготували відповідний проект рішення, що повинен був розглядатися на черговій сесії п’ятнадцятим за списком. Але, зважаючи на негативні настрої підприємців, їхній протест під стінами міської ради, депутати вирішили розглянути це питання першим. Власне, його обговорення розпочалося ще за годину до початку засідання просто неба, коли до протестувальників підійшли міський голова Сергій Орлюк і ряд депутатів. Але розмова з підприємцями ні до чого не призвела.
Напруга не спадала й у сесійній залі, де начальник фінансового управління виконкому міської ради Олена Геденач намагалася довести депутатам і підприємцям необхідність встановити на території громади ставку єдиного податку у розмірі 20%.

За останні чотири з половиною року бюджет втратив 25,8 млн. грн., а з початку цього року — близько 7 млн. грн. Через брак фінансових ресурсів при формуванні бюджету на цей рік не забезпечено потребу в захищених видатках, а саме — на оплату праці з нарахуваннями освітянам у сумі 9,1 млн. грн. Також додатковим навантаженням на бюджет міської територіальної громади у сумі 1,3 млн. грн. стало набуття чинності наприкінці минулого року Закону щодо звільнення платників податку першої групи від сплати податку за грудень минулого та січень-травень цього року без відповідної компенсації з Державного бюджету.

На думку голови місцевої асоціації підприємців Олександра Доманського, котрий виступив на сесії, прийняття рішення з цього питання свідчить про те, наскільки міська влада підтримує легально працюючих підприємців. Він запропонував депутатам залишити ставку єдиного податку у розмірі 10%.

Інші підприємці запропонували з метою наповнення бюджету контролюючим органам ефективніше виявляти тих, хто не сплачує податки.
— За 35 мільйонів гривень утримувати місто просто неможливо, — вважає міський голова Сергій Орлюк. — Мені ж в органах державної влади, місцевого самоврядування різних рівнів пропонують на місці вишукувати резерви...

Після тривалого обговорення депутати прийняли компромісне рішення: встановити ставку єдиного податку в розмірі 15%.

Гімн місту присвятив, а відзнаки не заслужив...

На сесії не вистачило депутатських голосів для присвоєння земляку, композитору, автору музики гімнів Повітряних сил України, спорту інвалідів України, багатьох навчальних закладів, заводів, міст, зокрема, Романова, Коростеня та, власне, Бердичева Олесю (Олександру) Коляді звання «Почесний громадянин Бердичівської міської територіальної громади».

Один із депутатів іще на початку сесії звернув увагу на недотримання процедури розгляду питання в постійних комісіях міської ради. Він запропонував на наступній сесії повернутися до цього питання, але у визначеному законодавством порядку.

Свого часу клопотання про присвоєння Олесю Коляді почесного звання на адресу міської ради надіслали трудові колективи декількох місцевих підприємств. У міській раді підготували й проект рішення, в якому пропонувалося «За видатні заслуги перед містом Бердичевом та Бердичівською міською територіальною громадою у сфері культурного розвитку міста Бердичева та Бердичівської міської територіальної громади, багаторічну творчу діяльність та звеличення міста Бердичева, підвищення авторитету на всеукраїнському та міжнародному рівнях, за видатний внесок у їх розвиток, підняття їхнього статусу, присвоїти звання «Почесний громадянин Бердичівської міської територіальної громади» Коляді Олександру Володимировичу — українському композитору, співаку, музиканту-мультиінструменталісту, автору величальних творів про місто Бердичів».

Звичайно, можна буде це питання розглянути й на наступній сесії. Та чи захоче після цієї, м’яко кажучи, неприємної історії сам Олесь Коляда бути почесним громадянином Бердичева?

 

Погода

Фотоетюд

Фотоетюд26022021

Сніг на зеленому листі.

Фото Сергія ЛИПКА.

Лінки