З 1 липня відповідно до Закону «Про допомогу сім’ям з дітьми» та постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 вступило в дію право вибору батьками новонароджених малюків між «Пакунком малюка» в натуральній формі та його компенсацією в розмірі 6039 гривень. Батьки, малюки яких народились після 1 липня 2021 року, мають право обирати між натуральною допомогою у вигляді «Пакунка малюка» та її грошовою компенсацією.

На території Житомирщини за період із лютого по квітень 2021 року видали 1196 «Пакунків малюка». Фактично, вибору не існує — тендерні закупівлі «Пакунків малюка» досі не відбулись. А вибір на користь грошової компенсації не дає можливості отримати її відразу в пологовому будинку (як «пакунок») або, принаймні, онлайн. Для оформлення компенсації необхідно пройти низку процедур.

Сума грошової компенсації нині становить 6039 грн. Проте у Рахунковій палаті України вважають, що цих коштів недостатньо, щоб придбати набір «Пакунка малюка» вроздріб у магазинах — для цього знадобиться щонайменше 9000 грн.

З цього приводу ми поцікавились у читачів нашої газети чому б вони надали перевагу: компенсації чи «Пакунку малюка» в натурі.

Віра Карпенко, мама трьох дітей, Олевський район:
— У мене вже діти дорослі, ходять до школи, навчаються у вузі в столиці. Але коли б мені потрібно було б вибирати, то я б, не задумуючись, обрала «Пакунок малюка». Це зручно й вигідно, адже однак після народження дитини батьки змушені такі речі купувати. А часу бігати за покупками в той період бракує.

Олена Голуб, медсестра, Житомирський район:
— Це прекрасна ініціатива, але її слід дещо удосконалити. Як на мене, вартість пакунка — дещо замала, його наповнюваність бажає кращого. Але про те, що це зручно й корисно, ніхто не сперечається.

Олег Купрій, батько двох дітей, Житомир:
— У нас діти підуть цього року до школи. Але вважаю цю постанову правильною, вона значно полегшить перші післяпологові дні батькам. Якби перед нашою родиною стояв такий вибір, то зупинились би, безперечно, на речовій формі.

Ігор Кравчук, батько новонародженої дитини, Коростень:
— 2 липня наша молода родина поповнилась довгоочікуваним синочком Богданчиком. Ми дуже щасливі. Без жодних вагань вибрали «Пакунок малюка», бо це для нас — зручно, звільняє від зайвих мороки та біганини.

Галина Оробець, багатодітна мама, Любарський район:
— У нас в сім’ї — п’ятеро діток. Речі першої необхідності при народженні у нас є, вони передаються у «спадок», а коштів бракує, бо немає постійної роботи у селі. Ми вибрали компенсацію, а там буде видно, куди і на що її будемо витрачати.

Віктор Чебан, виховує сина, Народицький район:
— Про таку новину навіть і не чув. У нас зараз в селі — гаряча пора: косовиця, активно боремося зі шкідниками на присадибних ділянках, випасаю худобу. Ці питання не вивчав, бо не мав часу. Дякую, що сказали, будемо шукати інформацію в Інтернеті й приймати відповідне рішення.