Фото автора.
Фото автора.

У Бердичеві, на території Центральної міської лікарні, відбулося відкриття реконструйованого відділення екстреної медичної допомоги. Роботи з реконструкції розпочалися близько шести місяців тому відповідно до реалізації в області програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Вітаючи медичних працівників із приємною подією в житті територіальної громади, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко зазначив, що відкриття на Житомирщині ще одного відділення екстреної медичної допомоги є прикладом ефективної співпраці та відповідального ставлення до інтересів громади з боку держави, місцевої влади й керівництва медичного закладу.

— Це приймальне відділення — черговий зразок того, який вигляд повинні мати всі медичні заклади на Житомирщині, — наголосив Віталій Бунечко. — Потрібно, щоб цей новий формат відділень став для нас нормою.

Адже наше завдання — забезпечити пацієнтові обстеження, діагностику та лікування в одному місці й на найвищому рівні. В екстрених ситуаціях такий комплексний підхід економитиме дорогоцінний час для порятунку життів.

Міський голова Сергій Орлюк подякував бердичівським медичним працівникам за їх мужність та героїзм у протистоянні епідемії коронавірусу. Він також висловив задоволення насправді європейським рівнем приймального відділення, яке забезпечене всім необхідним для надання медичної допомоги пацієнтам.

Народний депутат України Богдан Кицак сказав, що реконструкція приймального відділення — це лише перший крок. Зараз визначається наступне відділення Бердичівської центральної міської лікарні з метою його подальшої реконструкції та забезпечення усім необхідним обладнанням.

Директор лікарні Лариса Бабікова розповіла, що загалом за сім мільйонів 983 тисячі гривень з Державного та міського бюджетів виконано великий обсяг робіт: перепланування частини приміщень першого поверху; заміна вікон та дверей; капітальний ремонт внутрішніх приміщень; встановлення нових сантехнічних приладів тощо. Нині відділення, у яке щодоби за допомогою звертаються до 100 пацієнтів, також пристосоване для зручності людей із обмеженими фізичними можливостями: є пандуси, тактильна плитка, зняті пороги. Реалізація проекту дозволила збільшити до 989 квадратних метрів саму площу приймального відділення.

Для оснащення відділення екстреної медичної допомоги сучасним медичним обладнанням за кошти Державного бюджету на понад 19 мільйонів гривень придбано комп’ютерний томограф, рентгенівську діагностичну систему, апарат ультразвукової діагностики, два апарати штучної вентиляції легень. Частину витрат, а саме — понад два мільйони гривень на придбання медичного устаткування спрямувала міська рада. Близько трьох мільйонів гривень надійшли лікарні від Національної служби здоров’я України.

Нині відділення екстреної медичної допомоги забезпечено всім необхідним для надання високоякісної медичної допомоги.

 

Лінки