Із настанням теплих днів чимало людей обирають відпочинок на природі. Тим більше, якщо довкола — прекрасні поліські ліси, а для комфортного відпочинку створені рекреаційні зони.

По дорозі з Житомира до Коростеня, неподалік райцентру, в очі кидається гарно облаштований майданчик — з альтанками, з місцями для вогнищ і стоянок автомобілів. «Березовий гай» — рекреаційна зона, популярна як серед місцевих жителів, так і серед приїжджих. Дякувати ж за комфортний відпочинок потрібно працівникам ДП «Коростенський лісгосп АПК». Утім, як і ще за кілька подібних, створених в усіх чотирьох лісництвах підприємства.

Власноруч лісівники облаштовують рекреаційні зони, слідкують за їхнім станом, підтримують чистоту. На жаль, не всі цінують чужу працю: нерідко відпочивальники залишають купи сміття, а подекуди — й поламані альтанки, лавки. Для тих, хто замість слів вдячності залишає по собі щось на кшталт «тут був…», лісівники поблизу кожної рекреаційної зони встановлюють інформаційні стенди з нагадуваннями про правила поведінки в лісі, про небезпеку лісових пожеж.

Загалом подібні майданчики з цивілізованими смітниками і місцями для вогнищ дають змогу збирати відпочивальників у певному пункті, а відтак — захищати ліс від сміття і пожеж. Головне, щоб усі ці старання цінувалися. Адже часто лісівникам не так складно створювати подібні рекреаційні зони (хоча це й коштує недешево), як потім за ними доглядати.

 

Погода

Фотоетюд

Фото2306202-1

Шлях до святині. У Бердичеві, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, зберігається чудотворна ікона Матері Божої Бердичівської.

Фото Володимира СОБОЛЯ.

Лінки