В умовах динамічних ринкових відносин актуалізується потреба у кваліфікованих робітниках, здатних задовольняти сучасні вимоги роботодавців. Однією з найпоширеніших і затребуваних на ринку праці є робітнича професія «продавець».

Враховуючи зміни в суспільстві, торгівля вимагає не лише використання новітніх технологій та форм роботи, а й нового «обличчя магазину» — сучасного продавця, конкурентоздатного, компетентного, мобільного, креативного.

Ідучи у ногу з часом, щоб повною мірою задовольнити ринок праці міста Житомира та області у кваліфікованих кадрах, Житомирське вище професійне технологічне училище на чолі з досвідченим керівником Петром Михайловичем Градовським здійснює високоякісну підготовку здобувачів освіти з професій: «Адміністратор; продавець продовольчих товарів» і «Продавець продовольчих та непродовольчих товарів».
Саме на задоволення сучасних потреб роботодавців нещодавно в нашому навчальному закладі відбувся випуск групи, яка навчалася на базі повної середньої освіти за професією «Адміністратор; продавець продовольчих товарів».

Кожного року випускний вечір у нас це — надзвичайне, урочисте, радісне свято. У затишній, ошатній актовій залі відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів кваліфікованих робітників здобувачам освіти випускної групи. Позаду для кожного з випускників — 1,5 року цікавого, насиченого подіями навчання та незабутніх яскравих вражень: цікаві уроки теоретичного навчання — в естетично оформлених відповідно до вимог кабінетах; оволодіння навичками та вміннями на уроках виробничого навчання у навчальному «Магазині-майстерні», оснащеному сучасними робочими місцями продавця з продажу товарів традиційним методом через прилавок та самообслуговування, новітнім торговельно-технологічним обладнанням, торговими меблями та інвентарем, програмним забезпеченням; опанування виробничих технологій під час уроків виробничої практики на робочих місцях продавця кращих торговельних підприємств міста Житомира та області, з якими налагоджено постійний механізм соціального партнерства; участь в учнівському самоврядуванні, гуртковій роботі, художній самодіяльності, спортивних змаганнях.

Поштовхом до фахового зростання випускників були проведення традиційних тижнів професійного спрямування, олімпіад з предметів професійно-теоретичної підготовки, майстер-класів, конкурсів фахової майстерності, під час яких наші учні навчалися, працювали, відпочивали; ставали дорослими, свідомими, відповідальними громадянами нашої держави.

Із вітальним словом до випускників звернувся директор училища Петро Градовський, який тепло привітав дітей із закінченням навчання та побажав від щирого серця сміливо ступити на стежку дорослого життя, з упевненістю крокувати сходами професійного зростання, взявши із собою свою мрію та отримані у навчальному закладі знання, уміння й навички.

Серед гостей свята були наші надійні соціальні партнери, представники роботодавців: торговельних підприємств ТОВ ТК «Полісся-Продукт», ТОВ «ЕКО», «Квартал», які забезпечують наших випускників не лише оплачуваними робочими місцями для проходження виробничого навчання та практики, а й відкривають широкі можливості для працевлаштування і кар’єрного зростання.

Заступник керівника департаменту роздрібної торгівлі ТОВ ТК «Полісся-Продукт» Житомира Галина Мосейчук подякувала за співпрацю адміністрації училища, побажала випускникам посісти гідне місце в житті, наснаги, нових досягнень та запропонувала робочі місця для працевлаштування.

Щасливої життєвої дороги побажала випускникам класний керівник та майстер виробничого навчання Ольга Сичевська.

Хвилюючою була мить нагородження кращих випускників. Грамотами за високі показники у професійному зростанні, активну участь у громадському житті училища, перемогу в загальноучилищному конкурсі у номінації «Надія профтехосвіти» нагороджені Тетяна Довінчук, Аліна Горбик, Марина Онуфрій, Аліна Скоківська, Тетяна Трохименко. За зразкове виконання батьківських обов’язків у справі навчання та виховання відзначені подяками батьки та опікуни цих випускників.

Уже стало доброю традицією нагородження випускників, які стали найкращими під час проходження виробничої практики. Іменною стипендією генерального директора ТОВ ТК «Полісся-Продукт» Олександра Раковича за старанність, сумлінне виконання доручень під час виробничої практики у ТОВ ТК «Полісся-Продукт» відзначені здобувачі освіти Аліна Скоківська, Тетяна Трохименко та Аліна Горбик.

Випускники нашого училища зможуть продовжувати своє навчання у закладах ІІІ та ІV рівнів акредитації завдяки тісній співпраці нашого навчального закладу з соціальними партнерами: Житомирським торговельно-економічним коледжем, Житомирським кооперативним коледжем бізнесу і права, Житомирською філією Київського інституту бізнесу і технологій.

Від імені групи висловили щиру подяку усім наставникам та педагогам, які подарували за роки навчання найтепліші промені своїх сердець, випускники Марина Онуфрій і Тетяна Трохименко.

— Ми щиро запрошуємо до нас на навчання випускників шкіл, — говорить Петро Градовський. — Кажуть, якщо вдало обереш професію та вкладеш у неї душу, то щастя саме знайде вас. Запрошуючи дітей на навчання, ми беремо на себе відповідальність за їх майбутнє професійне зростання. Ми хочемо бачити своїх випускників заможними, соціально захищеними, затребуваними на ринку праці.

Лариса КОСТЮК,
викладач ДНЗ «ЖВПТУ»,
голова методичної комісії професій торговельного напрямку.