На початку засідання присягу склав наймолодший депутат міської ради Олександр Шевчук (1993 р. н.), який балотувався від партії «Слуга народу». Як сам він пояснив у своєму виступі, був відсутній у депутатській роботі у зв’язку із довготривалим лікуванням. Із листопада 2019 року Олександр Шевчук є директором КП «Об’єднана дирекція кінотеатрів міста».

Попередньо на порядок денний виносилося понад 80 питань, які стосувалися різних сфер життєдіяльності міста.

Зокрема, депутати розглянули питання щодо прийняття у власність громади майна і земельних ділянок закладів професійно-технічної освіти. Як пояснили в міській раді, цим рішенням фактично звертаються до Кабміну про взяття на баланс міста згаданого майна і земельних ділянок. Без передачі у комунальну власність закладів ПТО органи місцевого самоврядування не мають змоги формувати мережу закладів профільної освіти, здійснювати їх належне утримання тощо.

Депутати проголосували за об’єднання двох міських ДЮСШ в одну, розташовану біля стадіону «Спартак — Арена». Як повідомила депутат Наталія Леонченко, у приміщенні ДЮСШ № 1, що по вул. Домбровського, поки що залишаються шахова школа, приміщення для тренерсько-викладацького складу. Згодом шахова школа повинна переїхати у відремонтоване приміщення по вул. Київській, 9. Як можливий варіант, пропонують передати вивільнене приміщення «сусідам» — школі № 36, щоб звільнити групові приміщення у дитсадку № 21. Депутати проголосували про припинення існування ДЮСШ № 1 шляхом її приєднання до ДЮСШ № 2.

Також було прийнято рішення підтримати підприємців, які постраждали внаслідок карантину в «червоній» зоні, на умовах співфінансування з Держбюджетом. «Для підприємців у «червоній» зоні, які не працюють, держава запропонувала виплатити 8 тис. грн., — сказав міський голова, — і звернулася до органів місцевого самоврядування з проханням доповнити цю суму хоча б до рівня середньої зарплати». За попередніми розрахунками департаменту бюджету та фінансів міської ради, для підтримки житомирських підприємців потрібно ще близько 10 млн. грн. Цю суму й вирішено виділити з місцевого бюджету, з резервного фонду. Яким буде порядок використання цих коштів? Над цим ще попрацюють, а кінцеве рішення затвердить виконком.

Загалом сесія видалася продуктивною: практично без обговорень депутати оперативно розглянули близько 80 питань.