У рамках проекту «Шкільний сад», що другий рік поспіль фінансується Євросоюзом при підтримці Благодійної організації «Грін крос Україна», напередодні 8 Березня діти разом зі своїми наставниками виростили 6,5 тисячі тюльпанів голландського сорту «Конфу».

Як поінформував директор ліцею Володимир Мартинюк, під час занять із «Підприємництва» десятикласники впродовж місяця реалізовували це завдання. Лекції їм читають викладачі кафедр цифрової та міжнародної економіки «Житомирської політехніки», а стосовно технології вирощування тюльпанів ліцеїсти співпрацюють із науковцями Поліського національного університету.

Вирощені тюльпани вишевицькі ліцеїсти буквально за два дні реалізували на одну з найбільших оптових баз країни «Діцентра», розташовану в столиці. Виручені кошти спрямували за трьома напрямками. Кожна гривня з проданого тюльпана пішла на підтримку п’ятирічної хворої дівчинки Вероніки Марущак із Малина, котрій на термінову операцію потрібно 15 тис. доларів США. Ще кошти будуть спрямовані на покращення матеріально-технічної бази рідного навчального закладу, а також на бюджет участі, де діти зможуть реалізувати корисні різнопланові проекти для рідних населених пунктів (озеленення території, облаштування велопарковок тощо).

Нині у теплиці площею 270 квадратних метрів розпочали догляд за висадженими раніше редькою, цибулею, зеленню. Пізніше будуть висаджувати у відкритий грунт петунію, сульфінію, лікарські трави.

У теплицях працюють учні 5-го, 9-го і 10-го класів. З ними займаються досвідчені педагоги Володимир Мартинюк та Олена Ілюченко.

У найближчих планах вишевицьких ліцеїстів — освоїти вирощування рослин і квітів за допомогою гідропоніки, без грунту, на поживних розчинах.