У гості до дітлахів Андрій Руденький приїздить із гостинцями.
У гості до дітлахів Андрій Руденький приїздить із гостинцями.

 

Цукерки й печиво, тістечка й торти від компанії «Руден» люблять і дорослі, й малі. Марка цього підприємства стала однією з небагатьох товарних візитівок Житомирщини не лише в Україні, а й за її межами.

Саме на такий результат націлювався тоді ще зовсім молодий підприємець Андрій Руденький, коли в 2003 році на базі збанкрутілого Черняхівського хлібозаводу започатковував свій бізнес.

— Мрія здійснилася, життя вдалося, — вважає Андрій Олександрович. — Я маю міцну сім’ю, в якій виростають троє синів, маю батьків, котрі завжди є моєю опорою. У мене — робота, яку люблю і в якій можу реалізувати свої задуми.

Розпочинали з малого: проаналізувавши ринок і взявши за девіз «Наша якість — ваше здоров’я», налагодили випуск високоякісної продукції з високоякісної сировини. У 2003-му це було п’ять-шість видів печива, цукерок, а через 17 років асортимент їх сягнув більше трьохсот.

Вивчення попиту, нових смаків і нових технологій, вдалий підбір керівних і виробничих кадрів, пошук партнерів в Україні й за кордоном — із усього цього й постало підприємство, чия продукція, принаймні на Житомирщині, є чи не в кожному домі. Знають її в багатьох інших областях, а також у Білорусії, Азербайджані, Румунії, раніше — в Росії. Авторитет цей завойований дотриманням отого установчого девізу: гарантія високої якості продукції для здорового харчування споживачів. Отож не дивно, що поряд зі, здавалось би, вже традиційними вівсяним і пісочним печивом, цукерками групи «праліне» (але зі своєю, марочною, назвою, як-от «Руденька білочка»), стали випускати й унікальний натуральний продукт: цукати з гарбуза, топінамбура, буряка, лимона й апельсина.

Переможець всеукраїнської олімпіади з природознавства Віталік Дембіцький і шкільний соловейко Марійка Гресь із Дівочок.
Переможець всеукраїнської олімпіади з природознавства Віталік Дембіцький і шкільний соловейко Марійка Гресь із Дівочок.

— Головна проблема сьогодні — конкуренція, — говорить генеральний директор. — Важко знайти нормальних, надійних партнерів, особливо в період кризи й карантину. Але колектив у нас — міцний, кожен працюючий, хто хоче добре заробити, має таку можливість. Я ж радий підтримці й професіоналізму своєї керівної команди: заступника А.В.Маційчука, завідувачки виробництвом М.К.Сорочинської, головного електрика І.В.Дурави, головного бухгалтера Т.М.Албазової. З ними я відчуваю впевненість і перспективу.

Із цієї впевненості проросла ще одна сторона діяльності Андрія Олександровича Руденького, депутата обласної ради.

— Я не регламентую своє спілкування з людьми якимись певними годинами. Прийом у мене ніколи не закінчується: коли на місці, — двері для кожного зі своїми проблемами в мене відчинені, — ділиться Руденький.

А потреб і прохань до нього від земляків — і особистих, і колективних — немало. Тож використовує і депутатські, і свої власні можливості керівника компанії; допомагає, підсобляє, захищає. Для дітвори Черняхівщини Андрій Олександрович стає щедрим Святим Миколаєм, який приносить у дитсадочки подарунки; не забуває депутат і про ветеранів війни, малозабезпечені сім’ї. Двом таким родинам із Браженки і Свиді подаровані ним німецькі швейні машинки стали справжньою підмогою в господарстві, а подарований чоловікові з інвалідністю з Головиного візок — його «ногами». Разом із колегою-депутатом обласної ради Григорієм Сташенком посприяли, щоб для Черняхівської ЦРЛ був придбаний апарат штучного дихання, причому нашого, вітчизняного, виробництва, а не китайського.

Продавець заводського фірмового магазину Катерина Шкуропата привітно обслуговує численних відвідувачів.
Продавець заводського фірмового магазину Катерина Шкуропата привітно обслуговує численних відвідувачів.

— Узагалі ж, — визнає Андрій Руденький, — головна моя програма — діти, оскільки сам я — багатодітний батько, знаю, як нелегко їх виростити. Що вкладемо в них — те й матимемо у майбутньому. Тому депутатські кошти прагну спрямовувати передовсім у дошкільні навчальні заклади і школи.

А що це вкрай необхідно й ефективно, підтвердили завідувачка дитсадка «Ромашка» Світлана Вакулович та Очеретянський сільський голова Людмила Колесник.

— Андрій Олександрович ніколи не відмовить, — розповіли вони. — У нього немає слова «Ні» — завжди зрозуміє, підтримає й допоможе. Який чудовий дитячий майданчик у нас! — це його турбота. Та й не лише в дитсадку. Нові вікна у ФАПі, жалюзі в будинку культури — у сільради на це коштів не вистачає. Добре, що самим удалося придбати холодильник, меблі, кухонне начиння для дитсадка.

А от директор Дівочківської ЗОШ І-ІІ ст. Олена Петрівна Швенко назвала Руденького «ангелом-охоронцем» школи. І таке шанування цілком поясниме. Дівочківська школа у 2022-му відзначить своє сторіччя. Приміщення, в якому вона міститься і де ще століття тому була церковно-парафіяльна школа, — таке ж старожитне. Тому й огорнув депутат особливою турботою цей навчальний заклад. За його сприяння встановлені нові вікна й двері у двох корпусах, на черзі — в початковій школі. Придбано посуд, м’ясорубку, холодильник, електронні ваги для кухні. А ще — меблі, спортивний інвентар, роздатковий навчальний матеріал. У щорічний день навчального закладу діти отримують солодкі гостинці від депутата. І віддячують за турботу добрим навчанням, працею в майстерні, де є метало- й деревообробні верстати, та на навчально-дослідних ділянках, де вирощують овочі, які йдуть на здешевлення харчування. Має школа своїх відмінників, переможців у конкурсах і олімпіадах.

В успіхах дівочківських школярів і їхніх учителів є внесок і депутата, підприємця і щирої душі людини Андрія Руденького.