Упродовж останніх днів у ЗМІ не раз згадувалося прізвище директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Зіновія Парамонова. І не тільки — в ракурсі ситуації з поширенням коронавірусної інфекції. Ходили чутки про його звільнення. І, як кажуть, немає диму без вогню.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко 7 травня на своїй сторінці у «Фейсбук» написав, що «складні часи потребують складних рішень», зокрема, «при всій повазі до досвіду та віку виконуючого обов’язки керівника Житомирського обласного лабораторного центру прийнято рішення дати розпорядження припинити виконання обов’язків людиною, на яку вони були покладені». Він також повідомив, що раніше отримав кілька сигналів про те, що на Житомирщині є певні проблеми із проведенням ПЛР­досліджень і що результати тестувань затримуються.

До обласного центру навіть відправили комісію Міністерства охорони здоров’я, яка за результатами перевірки дала відповідні рекомендації. Згодом, написав Віктор Ляшко, він одержав повідомлення з Житомира про те, що впродовж трьох днів лабораторія не буде приймати зразки на дослідження коронавірусної хвороби крім матеріалів від важкохворих і дітей.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин на своїй сторінці у «Фейсбук» теж висловив думку щодо можливої заміни керівництва цієї медустанови, обурившись повідомленням про те, що лабораторія протягом кількох днів не прийматиме нових зразків для дослідження на COVID­19 через велике навантаження. Раніше неодноразово повідомлялося, що черга на дослідження в лабораторному центрі — у кілька сотень зразків.

На захист Зіновія Парамонова став колектив обласного лабораторного центру, зокрема, звернувся до Президента України з вимогою відреагувати на ситуацію.
12 травня, під час традиційного брифінгу, голова облдержадміністрації Віталій Бунечко повідомив, що Зіновій Парамонов не звільнений із посади директора обласного лабораторного центру та з посади головного санітарного лікаря області. «У мене немає інформації про його звільнення і ніколи не було, — зауважив В.Бунечко. — Його призначення і звільнення є виключно компетенцією головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. Зіновій Михайлович працює. Учора він доповідав про ситуацію по COVID­19. Якщо він буде перебувати на «лікарняному», то його обов’язки виконуватиме його заступник, як це було й наприкінці минулого тижня».