Знімок часів війни. Тоді люди слухали по радіо  зведення з фронтів. А нині чують відверті маніпуляції…Фото Якова ДАВИДЗОНА.
Знімок часів війни. Тоді люди слухали по радіо зведення з фронтів. А нині чують відверті маніпуляції…Фото Якова ДАВИДЗОНА.

Цьогорічний День Перемоги більшість наших громадян зі зрозумілих причин зустріли не на площах і вулицях, а вдома: перед моніторами комп’ютерів, екранами телевізорів та радіоприймачами. Передач та сюжетів, присвячених Дню Перемоги, 8 і 9 травня в ефірах було багато. Як і думок, котрі у цих передачах звучали. Втім, ми хочемо зупинитися лише на одній передачі, котра красномовно характеризує «перевернуту реальність», в якій наша країна живе вже сьомий рік. Почули ми цю передачу по першому каналу Українського радіо 8 травня, початок — о 19.10. Назва передачі — «Радіокомпозиція до Дня пам’яті і примирення».

Слухачі, котрі були біля своїх приймачів у той час, вочевидь, розраховували почути щось про радянських воїнів, які звільняли Україну від фашистів, які принесли перемогу на нашу землю й звільнили Європу від коричневої чуми. Дещо таки почули — приміром, про війська генерала Ватутіна, якому Сталін наказав у листопаді 1943 року «захопити» Київ (вдумайтеся: не звільнити, а саме захопити!).

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 15 травня 2020Фотоетюд

Лінки