Людей, яким вже понад 80 років, в уряді України визнали найбільш вразливою категорію, що потребує допомоги в першу чергу. На догляд за ними буде збільшено надбавки. Зростуть щомісячні виплати самим пенсіонерам. Зростання ж пенсій у 2-3 рази можливе лише за умов поліпшення економічного становища держави. Отже, доведеться зачекати.

Але Вадим Олександрович Буняк не повірив урядовцям. Він став ініціатором електронної петиції, що була оприлюднена на двох сайтах — Президента України та Верховної Ради України. Щоб зрозуміти, наскільки важко живеться нашим пенсіонерам, достатньо прочитати текст петиції. В ній Вадим Олександрович дуже просив збільшити мінімальну пенсію до 3200 грн., щоб вистачало на ліки, на хліб, предмети особистої гігієни (туалетний папір, засіб для миття посуду, мило, шампунь, пральний порошок тощо).

Пенсіонер справедливо запитує: «Шановні, як зібрати із мінімальної пенсії 1638 грн. на причіп дров для опалювання будинку??? Дрова коштують аж 7000 грн.!!! Можливо, Гончарук допоможе? Чи хтось із депутатів віддасть для кожного пенсіонера на дрова по 10 грн.??? А щоб купити дрова, потрібно взяти кредит, бо інакше не зібрати!!! При цьому причіп дров (приблизно 8 складометрів) коштує вже не 7000 грн., а 11000—12000 грн., враховуючи відсотки банку.

А вже про одяг годі й говорити, бо для пенсіонера уже важко, змушені купувати в секонд-хенді. А щодо їжі потрібно забувати. По селах відсутні магазини, аптеки, а за лікарні нема що говорити. Потрібно їхати до найближчого міста. А за проїзд також потрібно сплатити. Тому, шановні депутати та міністри, пенсіонери прохають про допомогу на виживання!».
Більшість житомирян, з якими поспілкувався, вважають, що для нормального життя людина повинна отримувати зарплату 10 — 25 тисяч гривень. Пенсіонери б були раді отримувати 5-6 тисяч гривень, адже вважають, що, економлячи, на ці гроші можна прожити цілий місяць.

Катерині Степанівні Наумчук цього року виповнилося 80 років. За понад 40 років трудового стажу, заробила 2000 гривень пенсії. Жінка мешкає в квартирі одна. Донька прописана, але декілька років тому поїхала у пошуках кращого життя. Тому субсидію не отримує. Пенсія ж розписана до копійки. За електроенергію, газ та воду сплачує в першу чергу. Трохи більше 100 гривень залишає в аптеці, купуючи знеболюючі таблетки й мазі. В продуктовому кошику — крупи, яйця, буває курячий суповий набір.

— Як жити далі? — запитує Катерина Степанівна. — Красти або жебракувати? Мене цього не вчили. Та й соромно…

В одній із областей України поліція затримала пенсіонера, який спробував вкрасти з супермаркету пакет із курячими крильцями. Про це на своїй сторінці у Facebook написав відомий український блогер Михайло Шнайдер.
«Ви тільки вдумайтеся в це. Він узяв не шоколад, не горілку, не ковбасу, не ікру, а жалюгідні крильця. Тепер чоловікові загрожує до трьох років в’язниці. Хіба від хорошого життя старий зробив цей відчайдушний вчинок?», — написав Михайло Шнайдер.

Користувачі Інтернету підтримали блогера в коментарях і висловилися щодо цього інциденту. Можливо, й можновладці, «копирсаючись» у соцмережах, прочитали цю інформацію. Але навряд чи вони підуть на відчайдушний для себе крок, спробувавши місяць прожити на мінімальну пенсію.