Декілька десятків малинчан зібралися поблизу Малинської дільниці Коростенського відділення АТ «Житомиргаз», відреагувавши на заклик місцевих громадських активістів. Вони спалили платіжки, висловлюючи в такий радикальний спосіб своє негативне ставлення до оплати за розподіл (транспортування) природного газу. Люди не розуміють, кому й за що мають сплачувати, адже свого часу вони за власні кошти купували труби до власних помешкань, копали траншеї, щоб підвести газ. А тепер примушують сплачувати чималі суми за те, що газ іде цими трубами.

Громада прийняла рішення звернутись до місцевих, обласних, та народних депутатів України з вимого скасувати плату за транспортування газу. Також було запропоновано створити комісію, яка б перевірила якість газу на виході — у газовій плиті споживача.

— Я — пенсіонерка, часто хворію, маю потребу в купівлі дорогих ліків, — сказала Ольга Власенко. — Як я можу дозволити собі з куцої, давно розпланованої до копієчки пенсії, виділяти ще до сотні гривень у місяць на оплату за транспортування газу? А завтра ще принесуть платіжки за воду та повітря... Коли вже перестануть ненаситні олігархи й можновладці знущатись із простих людей? Більше мовчати не можемо й не будемо!

— Люди не розуміють логіки нарахування цих других платіжок за газ, — сказав організатор акції Микола Поліновський. — А ще більше мешканці не мають можливостей та бажання їх оплачувати. Де ще таке є, в якій країні, коли власнику майна нараховують плату за нього?

Учасники акції висловлювали невдоволення діями газівників, наводили приклади відключення без попереджень, але до них ніхто з керівництва підприємства так і не вийшов, мотивуючи тим, що керівника в цей час на місці нібито не було.