Іван Марков: «Хочемо таки мати свою ОТГ».
Іван Марков: «Хочемо таки мати свою ОТГ».

Процес децентралізації вирулює на фінішну пряму. Фініш оголошено у середині 2020 року. Саме тоді, за задумом високопосадовців, уся територія країни має бути поділена поміж об’єднаними територіальними громадами. Тож у тих сільрад, які ще не об’єдналися, є зовсім трохи часу, щоби вскочити, як мовиться, в останній вагон. Попри те, що Житомирщину ще за віце­прем’єрства Геннадія Зубка всіляко виводили в лідери децентралізації, створені об’єднані територіальні громади поки що займають лише 67% площі області. Стільки ж (67% усіх жителів краю) — й за чисельністю населення, яке мешкає в ОТГ. Відтак ще є чимало сіл та селищ, котрі досі «думають».

Одне з таких «думаючих» селищ — Іванопіль, другий за чисельністю жителів населений пункт у Чуднівському районі. Колись (у 1923­1958 роках) це був навіть райцентр. Нині тут мешкають понад три тисячі чоловік — не так і мало. Тож здавалося б, Іванопіль вже давно мав би створити свою громаду, об’єднавши навколишні сільради.

Але з ряду причин цього дотепер не сталося. У перспективному плані 2015 року Іванопільська ОТГ таки значилася. До неї, окрім самого селища, мали увійти ще три сільради: Жеребківська, Галіївська та Мало­Волицька. Проте цей потенційний «шлюб» позаторік позначився двома скандальними «розлученнями». Спершу Жеребківська сільрада «втекла» до сусідньої Краснопільської ОТГ. А згодом і Галіївська сільрада не побажала «одружуватися» з Іванополем — пішла на об’єднання з Вільшанською ОТГ. Відтак Іванопіль лишився у ролі покинутого нареченого. І вже за новим Перспективним планом мав увійти до Райгородської ОТГ, яка знаходиться в сусідньому Бердичівському районі. Відтак селище Іванопіль тоді підпорядковувалося б селу Райгородку. Ситуація була б не лише по своєму унікальна, а й у чомусь навіть принизлива для Іванополя. Тож і цей «нерівний шлюб» не склався.

Куди ж рухатиметься Іванопіль далі? Адже час піджимає. Аби дізнатися про це з перших вуст, їдемо туди. Прибувши до Іванополя, селищного голову Івана Маркова в кабінеті не застаємо.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 14 січня 2020