Фото Володимира СОБОЛЯ.
Фото Володимира СОБОЛЯ.

 

Завтра, 7 грудня, в Україні відзначатиметься День місцевого самоврядування. Останні чотири роки це поняття в нашій країні наповнюється новим змістом, адже триває децентралізація, кардинально змінюється роль місцевих громад.

На Житомирщині (як і в інших областях країни) вищим представницьким органом місцевого самоврядування лишається обласна рада. Нинішній її склад працює вже чотири роки. У 2020 році мають відбутися чергові місцеві вибори. Про здобутки та проблеми органів місцевого самоврядування в області в інтерв’ю «Житомирщині» розповів голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.

— Володимире Васильовичу, оцінюючи роботу Житомирської обласної ради сьомого скликання — які її напрямки Ви вважаєте найбільш визначальними для розвитку області?

— Ця каденція поволі добігає до завершення. Невдовзі прийматимемо бюджет, а там вже — й новий рік. Саме в 2020 році буде закінчення сьомої каденції обласної ради. За чинним законодавством це має статися у жовтні 2020 року. Хоча, можливо, вибори до місцевих рад будуть уже навесні.

Обласна рада сьомого скликання — це 64 депутати, 7 політичних фракцій та позафракційні депутати. Фракції й депутати — різні, в кожного є свої програми і завдання, обіцянки, з якими йшли на вибори. Втім, вважаю, що нам вдалося створити команду, яка завжди знаходила консенсус при вирішенні питань, що стосувалися інтересів області.

Передовсім серед пріоритетів роботи обласної ради сьомого скликання я виокремлюю такий важливий напрямок як охорона здоров’я. Це — не випадково. Адже рано чи пізно кожному доводиться звертатися до системи охорони здоров’я. Відтак свою увагу ми, як депутати, активно концентрували на цьому напрямку.

Що вдалося зробити? За 4 роки наша обласна лікарня імені О.Ф.Гербачевського отримала з обласного бюджету понад 250 мільйонів гривень. Встановили магнітно-резонансний томограф. Хоча це питання було дуже складним, але ми впоралися. Встановили два комп’ютерні томографи. Капітально було відновлено або відкрито близько десяти відділень. Зокрема — лабораторне, «чорнобильське», інфарктне, інсультне, реанімаційне, відділення гемодіалізу… Всі ці відділення відповідають сучасним медичним вимогам. Тож можна стверджувати, що обласна лікарня нині надає практично весь спектр необхідної медичної допомоги.

Детальніше читайте у газеті "Житомирщина" за 06 грудня 2019